Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

IKEA udowadnia, że metalowe meble nadają się nie tylko do ogrodu

Metalowe detale nadają sofie HAVSTEN wyjątkowy, designerski charakter - twierdzi projektant.
.get_the_title().

Metalowe elementy, które przez lata kojarzyły się raczej z meblami outdoorowymi, zaczynają być uwydatniane, także w domowych i biurowych sofach, fotelach, krzesłach czy akcesoriach wnętrzarskich. Dzięki temu meble stają się nie tylko bardziej wytrzymałe, ale także wizualnie lżejsze (metalowe elementy mogą być znacznie cieńsze). Ten tren był wyraźnie widoczny chociażby podczas tegorocznej edycji Stockholm Design Week, o czym pisaliśmy więcej tutaj. Tendencję widać także w ofercie największych marek w branży, co pokazuje jedna z propozycji IKEA, która właśnie weszła do sprzedaży w polskich sklepach marki.

IKEA HAVSTEN

HAVSTEN to przede wszystkim propozycja dla tych, którzy szukają większej funkcjonalności i walorów estetycznych w meblach ogrodowych. Modułowa konstrukcja mebla jest trwałą i neutralną bazą, którą z łatwością można rozbudować w fotel, dwu- i trzyosobowe sofy – albo w coś jeszcze większego. Jego ramę ze stali malowanej proszkowo otaczają natomiast puszyste, wygodne poduszki, odporne na działanie słońca i deszczu.

IKEA HAVSTEN
IKEA HAVSTEN

To jednak nie wszystko, bo HAVSTEN nadaje się równie dobrze do wnętrza domu, a jego lekka konstrukcja ułatwia przenoszenie, co stanowi dużą zaletę w czasach częstych przeprowadzek.

Chciałem stworzyć prawdziwie elastyczną sofę, zapewniając dużą swobodę za pomocą otwartego wzornictwa, a jednocześnie zadbać o to, by wszystkie elementy mieściły się do płaskiej paczki, którą można bez trudu przewieźć ze sklepu do domu. Pragnąłem zaprojektować sofę o lekkiej i widocznej konstrukcji, gdzie wszystkie materiały można oddzielić. Metalowe detale konstrukcji nadają sofie HAVSTEN wyjątkowy, designerski charakter. – mówi o swoim projekcie Andreas Fredriksson.

Sofa HAVSTEN otrzymała nagrodę Red Dot Design w kategorii wzornictwa produktów. Projekt jest częścią letniej kolekcji IKEA, o której więcej pisaliśmy tutaj.

IKEA HAVSTEN
IKEA HAVSTEN

DESIGN