IKEA wynajmie mikromieszkanie w centralnej dzielnicy Tokio

Cena wynajmu 10-metrowego mieszkania to zaledwie 99 jenów (około 3,50 zł) za miesiąc.
.get_the_title().

Mikroapartament położony jest w handlowej dzielnicy Shinjuku, pełnej barów i restauracji. W środku wygospodarowano miejsce na strefę dzienną z biurko-stolikiem, małą sofą i otwartą szafą na ubrania. Na tym samym poziomie znajduje się też aneks kuchenny i łazienka, za to łóżko umieszczono na antresoli.

Wnętrze zostało w całości wyposażone w meble i akcesoria IKEA. Szwedzka marka udowodnia w ten sposób, że jej produkty są praktyczne w każdym rodzaju przestrzeni i zaadaptować je można nawet do bardzo niewielkich pomieszczeń. Projekt mikromieszkania może też służyć jako inspiracja dla osób, które urządzają swój własny tiny house.

Zainteresowani mieszkaniem mogą już aplikować o wynajem. Istnieje jednak jedno ograniczenie – oferta skierowana jest wyłącznie do członków programu lojalnościowego IKEA.

W kontekście debaty na temat mieszkalnictwa w Polsce promowanie 10-metrowych mieszkań może wydawać się szczególnie kontrowersyjne, jednak w Japonii tak zwane 'kyosho jutaku’, czyli mikrodomy, ze względu na ograniczenia terenu są od lat dość powszechne.

Zdjęcia: IKEA Japan
Tekst: AD

DESIGN