Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

IKEA znów będzie rozsyłać papierowe katalogi

Mieszkańcy Warszawy znów znajdą w skrzynkach katalogi IKEA.
.get_the_title().

Katalog IKEA bywa niekiedy nazywany najpopularniejszą książką na świecie. Wychodzi nawet w 200 mln egzemplarzy i aż 35 językach.

Dlatego kiedy pół roku temu IKEA ogłosiła, że kończy z rozsyłaniem papierowych katalogów, wiele osób naprawdę się zdziwiło.

Papierowe katalogi wciąż były dostępne w sklepach marki, a członkowie IKEA Family mogli je też zamówić do salonu Kolportera. Z kolei na stronie IKEA dostępna była wersja cyfrowa katalogu. Teraz pojawiła się informacja o kolejnych zmianach – wygląda na to, że papierowe katalogi powrócą. Nic dziwnego, w końcu są dla marki istotną formą reklamy.

Katalogi znów trafią do skrzynek potencjalnych klientów – ale nie wszystkich. Dotyczy to wyłącznie mieszkańców Warszawy. Dystrybucją zajmie się firma ABC Direct Contact.

Co istotne, ograniczona zostanie liczba wysyłanych egzemplarzy – w poprzednich latach do klientów trafiało 5 mln sztuk, a teraz będą to 2 mln.

Obecnie IKEA testuje różne rozwiązania dotyczące dostarczania Katalogu na poszczególnych rynkach na świecie, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania Klientów. W Polsce Katalog IKEA 2020 w wersji papierowej był dostępny na zamówienie, a na rynku warszawskim testowo w dystrybucji bezpośrednio do domów Klientów od 10 do 24 lutego tego roku. Klubowicze IKEA Family mogli bezpłatnie zamówić swój egzemplarz na stronie IKEA.pl/nowyKatalog i odebrać go w wybranym saloniku Kolportera lub sklepie IKEA. Wersja cyfrowa nowego Katalogu, identyczna z papierową, dostępna jest dla wszystkich na IKEA.pl/katalog. Przyszłoroczny Katalog IKEA, jak zwykle trafi na rynek polski na przełomie sierpnia i września i podobnie jak w tym roku zarówno w wersji drukowanej, jak i online. O formie dystrybucji będziemy informować na bieżąco”informuje IKEA.

Zdjęcia: IKEA
Tekst: NS

DESIGN