Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak działają biura i najbardziej innowacyjny coworking w Polsce?

Tego dowiecie się od Jarka Kuźniara, którego firma Kuźniar Media z powodzeniam funkcjonuje w przestrzeni CIC Warsaw i który oprowadzi was po Kampusie Innowacji. Sami zobaczcie!
.get_the_title().

Na tour po Cambridge Innovation Center w Warszawie zabierze was Jarek Kuźniar, którego firma Kuźniar Media odnalazła się doskonale w innowacyjnej przestrzeni na Chmielnej 73 w Warszawie. Do tego stopnia, że to właśnie oni zostali operatorem studia produkcyjnego w systemie all–in–one, które będzie działało na zasadach komercyjnych i będzie dostępne dla wszystkich. Można będzie skorzystać ze studia na zasadzie subskrypcji, ale możliwe będą także jednorazowe produkcje. To świetna możliwość rozwoju dla twórców tego typu materiałów.

Jak na pierwszy rzut oka wygląda warszawska przestrzeń CIC? Dość powiedzieć: kosmicznie, ale o design i integrację przestrzeni, stworzenie najlepszych warunków do pracy i rozwoju zadbali tutaj najlepsi projektanci. Na powierzchni liczącej ponad 8 tys. mkw. mnożą się możliwości kreatywnej pracy zarówno dla startupów, jak i prężnie działających biznesów. Coworking klasy premium zaprojektowano według amerykańskich standardów. Biura CIC mieszczą się m.in. w Miami czy Tokio. Teraz czas na Warszawę.

Cambridge Innovation Center gościło w swoich progach łącznie ponad 6,5 tys. firm, wśród nich takich gigantów jak Microsoft, Loreal czy Amazon. Te niesamowite coworki i przestrzenie biznesowe mieszczą się na całym świecie – od Tokio, przez Miami, po Rotterdam. Właśnie otwarty w sercu Warszawy Kampus Innowacji, w którego skład wchodzą Cambridge Innovation Center Warsaw, Venture Cafe, District Hall i Trend House, to całkowicie nowa propozycja dla biznesu.

Rezydenci CIC mają zapewniony dostęp do wiedzy, trendów i globalnego rynku kontaktów oraz realną możliwość przedstawienia swoich biznesów przedsiębiorcom czy inwestorom.

CIC wierzy w efekt synergii i tak właśnie zaprojektowany jest ich Kampus Innowacji. Kampus składa się z nowoczesnych miejsc pracy, a CIC zapewnia wysokiej jakości usługi biznesowe i wsparcie zespołu doradców i specjalistów, a do tego stymulującą i zaangażowaną społeczność biznesową. To świetne otoczenie dla prowadzenia biznesu. Co dostają najemcy CIC? Dostęp do wszelkich udogodnień – niezależnie od tego, czy wybiorą pracę w strefie coworkingowej czy zdecydują się na wynajem prywatnych biur. Poza miesięcznym czynszem nie ma tu żadnych dodatkowych ukrytych opłat. To duży plus. CIC nie istniałoby, gdyby nie zróżnicowani ludzie, chętni do gromadzenia się, współpracy i wymiany idei.

Misją CIC jest zapewnienie idealnej przestrzeni do pracy tak, aby klienci swój cenny czas poświęcili na rozwój produktów lub usług, a kwestie dotyczące tworzenia odpowiedniego środowiska dla pracowników pozostawili CIC. CIC ma w swojej ofercie zarówno Prywatne Biura jak i Strefę Coworkingową.

Prywatne Biura to dedykowane, indywidualne biura prywatne (jedno- lub nawet kilkudziesięcioosobowe, a także biura typu suite, tzn. kilkupokojowe przestrzenie dla firm, które potrzebują wyodrębnienia w ramach swojej struktury kilka zespołów), w pełni umeblowane designerskimi meblami marek premium. Znajdziemy w nich takie ikony jak Aeron Chair Hermana Millera. Są w pełni dopasowane do potrzeb klienta.

Strefa Coworkingowa to z kolei komfortowe miejsca pracy w systemie „hot desk”, który umożliwia korzystanie ze stanowiska we wspólnej przestrzeni wśród innych przedsiębiorców. Można powiedzieć, że taki all-inclusive coworking jest odpowiedzią na potrzeby firm w stolicy. – Jeszcze przed otwarciem przekroczyliśmy zakładane plany komercjalizacji – około stu osób wprowadziło się do przestrzeni już w pierwszym miesiącu. Reprezentują m.in. branżę związaną ze sztuczną inteligencją, proptechem, consultingiem i przemysłem kosmicznym, który ostatnio prężnie się rozwija – mówi Izabela Górska, Co-Founder i Managing Director CIC Poland.

Zarówno najemcy biur, jak i strefy coworkingowej otrzymują dostęp do ofert innych klientów na preferencyjnych warunkach, nielimitowany dostęp do sal konferencyjnych i budek telefonicznych, miejsca na nieformalne spotkania oraz dostęp do strefy rozrywki, wyposażonej m.in. w konsole czy akcesoria VR. Na pewno docenią je wszyscy spędzający sporo czasu w pracy – w końcu chwila relaksu każdemu się przyda i na pewno podniesie morale wśród pracowników. Najemcom przysługuje również dostęp do Strefy Wellness z pokojami do jogi, medytacji i masażu, co może być zbawienne podczas godzin wytężonego wysiłku i natłoku spotkań. Przydatna może się też okazać strefa z prysznicami oraz pokój dla rodziców z dzieckiem. Wielu z was doceni z pewnością innowacyjne przestrzenie CIC, jak prototyping taras wyposażony w skanery i drukarki 3D. Ekskluzywna restauracja dedykowana wyłącznie dla partnerów i klientów CIC, usługi Concierge oraz dostęp do centrów CIC na całym świecie to miły dodatek.

Oczywiście CIC gwarantuje istotne i podstawowe kwestie, takie jak adres rejestrowy firmy, internet klasy korporacyjnej, nielimitowany dostęp do druk pointów oraz w pełni zaopatrzone kuchnie, w których można się napić świetnej kawy i herbaty i zawsze liczyć na słodkie i słone przekąski oraz owoce. Do tego dochodzi serwis sprzątający i ochrona 24/7! CIC oferuje swoim najemcom nawet pomoc w przeprowadzkach oraz wsparcie przy rozbudowie zespołu.

Zdjęcia: materiały prasowe

DESIGN