Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jak powinien wyglądać idealny home office? Neurolodzy dzielą się praktycznymi poradami

Lekarze radzą, jak poprawić wydajność pracy oraz własne samopoczucie, nie wydając przy tym pieniędzy.
.get_the_title().

Od czasu pandemii home office stał się dużą częścią naszego życia, nierzadko zastępując codzienne wyjazdy do pracy. Przez ostatnie 3 lata neurolodzy przyswajali wiedzę na temat efektywnego projektowania domowych biur. Według ekspertów udoskonalenie przestrzeni, w których pracujemy, może wpłynąć na lepsze spożytkowanie spędzanego w nich czasu. Na podstawie badań doszli do kilku wniosków, którymi postanowili podzielić się ze światem.

Naturalne światło i widok natury

Lekarze radzą, by nasze miejsca pracy znajdowały się przede wszystkim niedaleko okien. Wpadające przez nie naturalne, dzienne światło i widok otaczającej nas natury wpływa uspokajająco na pracującego przy komputerze człowieka.

Uporządkowane biurko

W naszym otoczeniu powinny znajdować się najpotrzebniejsze i nierozpraszające nas przedmioty. Porządek i czystość na blacie wokół komputera pomoże skupić się wyłącznie na wykonywanej pracy.

Home office /Luke Peters, unsplash.com
fot. Luke Peters/unsplash.com

Odizolowanie od zakłóceń

Eksperci zwracają również uwagę na zachowanie ciszy i spokoju w miejscu pracy. Ważnym elementem jest zasygnalizowanie rodzinie lub współlokatorom, że aktualnie pracujemy i nie powinno się nam przeszkadzać.

Zapachy

Rozpylenie w naszym otoczeniu zapachu cytryny pobudza mózg do działania oraz subtelnie odświeża powietrze. Jeżeli podczas pracy musimy się zrelaksować, odpowiedniejszym zapachem będzie lawenda.

Odgłosy natury

Puszczanie w tle cichych odgłosów, w które moglibyśmy wsłuchiwać się na łące w wiosenny dzień, pomaga odświeżyć umysł i zwiększyć wydajność pracy.

Zdjęcie główne: Grovemade/Unsplash.com
Tekst: OP

DESIGN