Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Już jest nowy Katalog IKEA! Zobaczcie, jak prezentuje się w środku

Raport IKEA powstał na podstawie rozmów z aż 22 tys. osób. Wynika z niego na przykład, że kwestia bałaganu w domu jest główną przyczyną kłótni aż 49 proc. badanych. Dlatego w nowym Katalogu IKEA znalazło się wiele pomysłów, które pogodzą minimalistów i maksymalistów, miłośników porządku i twórczego nieładu.
.get_the_title().

Katalog IKEA bywa nazywany najpopularniejszą książką na świecie.

Nic dziwnego – tegoroczna edycja publikacji wydrukowana została w oszałamiającej liczbie 190 mln egzemplarzy i przetłumaczona na aż 38 języków.

Premiera polskiej wersji katalogu już dzisiaj! A w środku – zmiany. Dotychczasowe edycje zawierały inspirujące aranżacje konkretnych wnętrz, sypialni czy kuchni. W tym roku koncepcja została zmieniona i pojawiły się aranżacje całych domów. Firma opierając się na wnioskach i obserwacjach Raportu IKEA Życie w domu, ustaliła, jak należy zaprojektować przestrzeń, aby uwzględnić konkretne potrzeby ludzi. Na podstawie Raportu IKEA opracowała siedem historii i sytuacji życiowych, a projektanci marki wykorzystali je do stworzenia rozkładów mieszkań, ustawień mebli i wystroju wnętrz dla poszczególnych domów. Ich celem jest pokazanie, w jaki sposób projekty pojedynczych pokojów współgrają ze sobą, tworząc dom najlepiej dopasowany do właściciela, jego życia i stylu.

Raport IKEA powstał na podstawie rozmów z aż 22 tys. osób. Wynika z niego na przykład, że kwestia bałaganu w domu jest główną przyczyną kłótni aż 49 proc. badanych.

Dlatego w nowym Katalogu IKEA znalazło się wiele pomysłów, które pogodzą minimalistów i maksymalistów, miłośników porządku i twórczego nieładu.

W tym roku koncentrujemy się na życiu w domu ze wszystkim, co się z tym wiąże: radościami, codziennymi wyzwaniami, ale i niekiedy napięciami. Wierzymy, że poprzez umiejętne zrównoważenie przestrzeni „ja” i „my”, wykorzystanie odpowiednich produktów i sprytnych rozwiązań można sprawić, by codzienne życie w domu stało się lepsze – mówi Filip Fiedorow, dyrektor marketingu IKEA Retail w Polsce.

Oczywiście nie brakuje także nowości – od wzorów, przez materiały, po same produkty. W Katalogu znalazły się zapowiedzi kolorystyki i stylów, które w ofercie IKEA pojawią się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Warto też czekać na kolekcje limitowane, które w najbliższym czasie pojawią się w ofercie marki – FÖREMÅL (o której szerzej pisaliśmy tutaj) SAMMANHANG czy serię produktów vintage GRATULERA, która powstała z okazji 75 urodzin IKEA.

Skąd wziąć nowy katalog? Jeśli mieszkacie w pobliżu jednego z 10 polskich sklepów IKEA lub 5 Punktów Odbioru Zamówień, możecie spodziewać się, że znajdziecie go wkrótce w skrzynce na listy. Jeśli nie – wybierzcie się do sklepu lub zdecydujcie się na bardziej ekologiczną opcję i zajrzyjcie do cyfrowej wersji katalogu na www.IKEA.pl.

DESIGN