Klapki na oczy od Panasonic, które ułatwiają skupienie

Umożliwiają odcięcie się od panującego wokół hałasu i zamieszania.
.get_the_title().

Projektanci z Panasonica pracują nad nowoczesnymi klapkami na oczy, które mają ułatwić skupianie się wszystkim tym, którzy czują, że ilość bodźców dochodzących do nich z zewnątrz obniża ich możliwości koncentracji.

Projekt Wear Space skierowany jest osób mających trudności z pracą w biurach typu open-space, w których panuje hałas i zamieszanie.

Urządzenie, którego prototyp powstał w laboratorium Future Life Factory działającym w ramach Panasonic, ma ograniczać widzenie horyzontalne o 60 proc., co umożliwi użytkownikowi skupienie się tylko na tym, co znajduje się bezpośrednio przed nim.

Gadżet jest wykonany z elastycznego materiału, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do kształtu głowy użytkownika. Jego boczne skrzydła zawijają się na końcach, blokując elementy otoczenia, które mogą rozpraszać. Można je także indywidualnie dopasować, swobodnie je zaginając i odginając, regulując tym samym spektrum widzenia.

Urządzenie wyposażone jest także w specjalne słuchawki, które blokują hałas.

Trzy poziomy intensywności pozwalają regulować dochodzące do użytkownika dźwięki. Wear Space można również podłączyć za pomocą Wi-Fi czy Bluetootha do komputera lub smartfona, aby odtwarzać swoją ulubioną muzykę.

Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen

DESIGN