Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kolekcja IKEA stworzona z myślą o hakowaniu mebli

Holenderscy projektanci na nowo zdefiniowali klasyczne pozycje z katalogu IKEA.
.get_the_title().

Hakowanie mebli IKEA, czyli kreatywne przerabianie ich przez właścicieli, od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością. W internecie można znaleźć niezliczoną ilość instrukcji pokazujących, jak przerobić dany mebel tak, aby zyskał drugie życie, kompletnie zmienił swój wygląd czy nawet zastosowanie. Na samym Instagramie jest ponad 160 tys. postów opatrzonych hasztagiem #ikeahacks. IKEA również jest świadoma tego trendu i sama zachęca swoich klientów do przerabiania mebli.

Nowa kolekcja LYSKRAFT powstała właśnie z myślą o hakowaniu.

Holenderscy projektanci Stefana Scholtena i Carole Baijings mieli za zadanie na nowo zdefiniować najpopularniejsze pozycje z katalogu IKEA.

Projektanci wzięli na warsztat sofę KLIPPAN oraz fotel POÄNG.

Z myślą o sofie KLIPPAN duet zaprojektował dwa rodzaje pokrycia w pastelowych kolorach oraz oryginalne geometryczne nogi. Z kolei fotel POÄNG został wzbogacony o trzy rodzaje poduszek w odcieniach szarości, czerwieni i żółci oraz trzy ramy w tych samych kolorach. Dzięki tym zmianom klasyczne meble IKEA wyglądają teraz bardziej nowocześnie i będzie je można dopasować do każdego wnętrza, bez względu na to, w jakiej utrzymane jest kolorystyce.

Nasz proces projektowania wygląda nieco inaczej niż w wypadku innych projektantów. Pracujemy bardziej jak artyści, ponieważ zawsze szukamy nowych dróg i podejść, a nasz proces pozostaje kreatywny i dynamiczny – tłumaczy Carole Baijings.
Kolekcja LYSKRAFT wzbogacona jest też o akcesoria w postaci geometrycznych szklanek, misek i talerzyków, minimalistycznych tac, a także pastelowych zestawów serwetek.

DESIGN