Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kolorowa kolekcja IKEA, którą można personalizować do woli

Nowa kolekcja IKEA powstała z myślą o niezależnych i samodzielnych osobach. Nie brak w niej odważnych kolorów i wzorów, a także nietypowych rozwiązań.
.get_the_title().

Tym razem IKEA stawia na niezależność!

Nowa limitowana kolekcja SJÄLVSTÄNDIG została zainspirowana ruchami spod znaku DIY oraz hackingiem, czyli kreatywnym przerabianiem i personalizowaniem mebli oraz akcesoriów.

Szwedzkie słowo „självständig” oznacza osobę samodzielną i niezależną, i do takich właśnie ludzi marka kieruje swoją najnowszą serię. – Przyjrzeliśmy się kwestii kreatywności i zaczęliśmy się zastanawiać, co to znaczy być zbuntowanym i niezależnym, jeśli chodzi o produkty i artykuły wyposażenia domu – wyjaśnia Maria O’Brian, Dyrektor Kreatywny IKEA.

Efektem tych rozważań jest kolekcja, która wyróżnia się odważnymi kolorami i wzorami. Znajdziemy w niej między innymi poduszkę w kształcie stożka w odcieniu słonecznej żółci, jaskrawe poszewki, metalowe krzesła i stoły w kolorze łososiowego różu czy podłogowe poduszki.

Każdy wazon z nowej kolekcji jest trochę inny – projektanci poprosili bowiem pracowników fabryki, aby każdą sztukę ścisnęli w rękach.

Zależało nam na podkreśleniu, że to ludzie, a nie maszyny tworzą nasze produkty. Fajne jest też to, że ich odciski palców znajdą się w domach na całym świecie – mówi projektantka Hanna-Kaarina Heikkilä.

To jednak nie wszystko. – Zastanawialiśmy się też, jak moglibyśmy umożliwić ludziom kreatywne modyfikowanie czy rozbudowywanie tego, co stworzyliśmy – opowiada O’Brian. Dlatego w kolekcji SJÄLVSTÄNDIG znalazło się wiele rzeczy które można personalizować do woli.

Wśród nich warto wymienić dywany podzielone na geometryczne moduły, które łączy się ze sobą w zależności od potrzeb i fantazji.

Dzięki temu kształt dywanu może z łatwością ulec zmianie, a liczba możliwości okazuje się niemal nieograniczona. Regulowane nogi do mebli pomogą w nadaniu ulubionemu fotelowi lub szafce idealnej wysokości, a kolorowa taśma może stać się zalążkiem interesującej instalacji.

W kolekcji SJÄLVSTÄNDIG znajdziemy także wielobarwne tace, papierowe klosze czy oryginalny parawan, który równie dobrze sprawdzi się na balkonie czy tarasie, jak i we wnętrzu. – Ludziom zależy na możliwości nadania codziennym przedmiotom osobistego charakteru. Personalizacja nie tylko zaspokaja chęć wyróżnienia się z tłumu i pokazania innym, kim jesteśmy, ale pozwala także na zbudowanie więzi z rzeczami. Dlatego produkty z serii SJÄLVSTÄNDIG zaprojektowano i wyprodukowano z myślą o tym, żebyśmy sami nadali im osobisty charakter – tłumaczy Maria O’Brian.

Kolekcja SJÄLVSTÄNDIG trafiła do sklepów IKEA na początku października i ma być dostępna przez 9 tygodni.

Ale uwaga – jako że jest to seria krótkoterminowa, nie zostawiajcie wycieczki do IKEA na ostatnią chwilę, bo upatrzone przez was akcesoria mogą już zniknąć ze sklepowych półek.

DESIGN