Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kolory na wiosnę 2023 według Instytutu Pantone

Opublikowany podczas nowojorskiego Fashion Week, raport Pantone Fashion Color Trend przedstawił 15 kolorów mających odzwierciedlić wiosnę 2023 roku.
.get_the_title().

Każdego sezonu, Instytut Pantone Color słynący z wiedzy oraz prognoz w dziedzinie kolorów, wypuszcza raport o trendach kolorystycznych. Najnowsza zapowiedź, bazująca na paletach wykorzystywanych przez projektantów została opublikowana przed wyjściem wiosennych kolekcji podczas aktualnego New York Fashion Week.

Wyróżniające się kolory na 2023 rok, najczęściej pojawiające się na wybiegach są inspirowane nurtem odżywienia w postpandemicznym świecie.

Kolory na wiosnę 2023 zostały ponownie skalibrowane pod kątem nowej ery, w którą wkraczamy. Łącząc eskapizm z rzeczywistością, zdrowiem i radością, podejmujemy eksplorację skrajnego kontrastu nastroju i koloru – powiedziała Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute.

Paleta barw Pantone na 2023 rok Paleta barw Pantone na 2023 rok

Paleta składa się z 15 kolorów, które łączą nowe, żywe barwy z bardziej stonowanymi, znanymi już odcieniami. Pantone zachęca do eksperymentowania z łączeniem kolorów inspirowanych naturą jak pomarańcz świeżej mandarynki czy żółć skąpanego w słońcu słonecznika. Zestawianie wyrazistych odcieni z neutralnymi barwami ma wpłynąć na odzyskanie indywidualizmu przez konsumentów oraz czerpania z wolności w modzie.

Paleta barw Pantone na 2023 rok

Doświadczenie Pandemii oraz wydarzeń ostatnich lat znacznie wpłynęło stosunek społeczeństwa do kolorów. Poprzez określenie najnowszej palety barw, Instytut Pantone pragnie dążyć do przodu z próbowaniem nowości kolorystycznych. Eksperymentowanie z kontrastami w najmniej oczywisty sposób ma stać się zabawą i swobodą wyboru.

Tekst: OP

DESIGN