Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Konkurs #CreateAsUs – kreatywne wyzwolenie w czasach pandemii!


Ruszyła kolejna edycja konkursu #CreateAsUs! Tym razem młodzi twórcy będą musieli odnieść się do nowej "normalności" i najbliższej przyszłości. Jak zwykle mogą liczyć na wsparcie inspirujących ambasadorów i nowoczesnej technologii od marki ASUS.
.get_the_title().

#CreateAsUs, czyli twórcze wyzwolenie!

Konkurs jak zawsze stara się osadzić w panujących trendach, odważnie komentując rzeczywistość. Pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku.

Co wyróżnia #CreateAsUs? Odwaga!

Konkurs doskonale oddaje ducha marki ASUS, która inspiruje, zachęca do łączenia różnych światów i ciągłego odkrywania. Przełożyło się to na współpracę z niezwykle ciekawymi ambasadorami #CreateAsUs związanymi z ilustracją, video i designem. Twórcze wyzwolenie płynące od młodych artystów dodatkowo przenosi konkurs w kolejne obszary eksperymentowania i wykorzystywania technologii w procesie. – Myślę, że obecny czas, paradoksalnie, jeszcze bardziej wyzwolił w ludziach być może nieodkryte dotąd pokłady kreatywności – mówi Anna Łazowska, ilustratorka i ambasador #CreateAsUs.

Anna Łazowska, ambasador #CreateAsUs

Starałbym się skupić nie tylko na – zawsze ważnym – aspekcie technicznym, ale też na stworzeniu wyjątkowego klimatu. Często ten element decyduje o wyjątkowości tego, co robimy. Warto w każdej swojej pracy zostawiać cząstkę siebie – podpowiada Rafał Szłapa, grafik, autor komiksów i ambasador #CreateAsUs.

Projekt w duchu idei #CreateAsUs

W tej edycji konkursu młodzi twórcy pokażą swoją wizję świata, ale i nowe definicje „normalności”. Aktualna sytuacja dobitnie skłania do przemyśleń, jednocześnie stając się bodźcem do prawdziwego twórczego wyzwolenia. Głównym celem jest stworzenie projektu naklejki w duchu idei #CreateAsUs.

Ilona Myszkowska, ambasador #CreateAsUs

Każdy twórca wybiera jedną z kategorii konkursowych (lub wszystkie) i rozpoczyna swój proces twórczy, łącząc go z najnowszymi technologiami. – Z pewnością uczestnicy konkursu powinni podejść do tego zadania z pełną swobodą – w końcu chodzi o kreację. Zatem nie wahajcie się spróbować czegoś nowego, rezultaty mogą być ciekawe dla was, ale także dla odbiorców – radzi Karol Banach. A pole do twórczego działania jest bardzo szerokie.

W tej edycji prace można zgłaszać w jednej z trzech kategorii konkursowych: FREEDOM („nowa wolność” i jej wpływ na społeczeństwo), MULTITASKING (nowy rodzaj funkcjonowania – wielozadaniowość) i FUTURE (przyszłość społeczeństwa).

Karol Banach, ambasador #CreateAsUs
Gosia Sobczak, ambasador #CreateAsUs

Różne wizje, to samo wsparcieW #CreateAsUs jak zawsze zaangażowani są topowi artyści w swoich dziedzinach. Ich zadaniem jest inspirowanie, zachęcanie do eksperymentowania, ale przede wszystkim wspieranie młodych artystów! To właśnie ich otwartość, połączenie różnych wizji twórczych i nowych technologii oddaje w pełni filozofię #CreateAsUs. 

Każdy ambasador odpowiedzialny jest za wybraną kategorię konkursową: Paweł Jaroński (FREEDOM), Ilona Myszkowska – Chata Wuja Freda (MULTITASKING), Rafał Szłapa (FUTURE), Małgorzata Sobczak (FUTURE), Karol Banach (FREEDOM), Michał Dziekan (MULTITASKING) oraz Anna Łazowska (FREEDOM). Aby swoją wizję oddać nie tylko w teorii, ambasadorzy #CreateAsUs tworzą w wybranej kategorii własne prace.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu i powyższych kategorii konkursowych znajdują się na createasus.pl.

Za ocenę prac nadesłanych na dwunastą edycję konkursu #CreateAsUs będzie odpowiadało grono ekspertów z szeroko pojętych obszarów sztuki i technologii:

1. dr Małgorzata Sobocińska-Kiss – wykładowca Grafiki na WIT, od wielu lat tworzy ilustracje na okładki magazynów dla wydawnictwa Wolters Kluwer Polska.

2. Rafał Szłapa – projektant plakatów, okładek książek oraz ilustracji. Zwycięzca trzeciej edycji #CreateAsUs.

3. Adam Żelazko – Brand Development Manager w ASUS Polska.

Młodzi twórcy swoje dzieła mogą wysyłać do 24 maja do godziny 23:59. Zwycięzcy otrzymają najnowocześniejszy sprzęt marki ASUS – laptop ZenBook Pro Duo UX581, a także nagrody pieniężne i nagrody wyróżnienia. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na www.createasus.pl.

Paweł Jaroński, ambasador #CreateAsUs

DESIGN