Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kraków otwiera mieszkania, czyli zajrzyj tam gdzie zwykle nie możesz

Festiwal Otwarte Mieszkania już w najbliższy weekend w Krakowie. Podczas festiwalu będziecie mogli odwiedzić świetnie zaprojektowane przestrzenie i wziąć udział w warsztatach oraz wykładach. Gratka dla fanów dobrego designu.
.get_the_title().

Festiwal Otwarte Mieszkania to wydarzenie kulturalne umożliwiające zwiedzanie wyjątkowych i często niedostępnych na co dzień wnętrz.

Podczas wydarzenia udostępniane są fantastyczne przestrzenie, ciekawe pod względem estetycznym, architektonicznym czy historycznym: prywatne mieszkania i domy, pracownie artystyczne.

Zwiedzaniu każdej z nich towarzyszy spotkanie z jej właścicielem lub projektantem. Ponadto w programie Festiwalu znajdują się także wydarzenia towarzyszące prowadzone przez specjalistów z dziedzin projektowania, wystroju wnętrz, czy architektury, dzięki czemu Festiwal pełni także funkcję edukacyjną. I edycja, która odbyła się 13 i 14 maja 2017 roku, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Wejściówki do wybranych lokalizacji rozeszły się w mniej niż trzy minuty, a w samym wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 osób.

W tym roku Festiwal będzie trwać dwa razy dłużej niż w 2017 roku, więc dziać się będzie jeszcze więcej.

W dwa najbliższe weekendy – 12-13 oraz 19-20 maja – będziecie mogli odwiedzić wyjątkowe krakowskie wnętrza. Organizatorzy i tym razem zatroszczyli się o to, aby atrakcyjne lokale stanęły przed wami otworem.

Odwiedzić będziecie mogli więc pracownie artystyczne na Emaus i prof. Koniecznego, mieszkanie Beaty Stankiewicz, Kasi Pilitowskiej i Barta Studera, dom Bettiny Bereś, showroom JEJU, mieszkanie właścicieli studio Zapraszam, pracownię Michała Sroki i Wojciecha Wasilewskiego, czy Szkołę Utopii Marka i Marcina Chlandów. W programie znajdą się także spacery tematyczne i fotograficzne pod przewodnictwem Alka Małachowskiego i Czarka Dziadurkiego, wykłady, spotkania z projektantami, a także warsztaty, podczas których można poznać tajniki tworzenia moodboardów i przestrzeni galeryjnej, a najmłodsi uczestnicy upcyklingu.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy, jednak wcześniej należy zarezerwować sobie miejsce za pośrednictwem strony Festiwalu – najlepiej jak najszybciej bo szybko znikają. Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziecie tu lub na facebooku Festiwalu Otwarte Mieszkania.

Projekt otrzymał wsparcie miasta i jest współfinansowany ze środków Krakowa.

Zdjęcia: Festiwal Otwarte Mieszkania

DESIGN