Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kraków otwiera Pogotowie Szyldowe. Będzie ładniej!

Nowohuckie Pogotowie Szyldowe zainauguruje działalność już za miesiąc.
.get_the_title().

Betonoza, pasteloza i szyldoza – te trzy choroby najczęściej toczą polskie miasta. Wygląda na to, że Kraków już wkrótce wygra z tą trzecią. W stolicy Małopolski wkrótce zainauguruje działalność Pogotowie Szyldowe. Będzie ono działać w Parku Kulturowym Nowa Huta – to jeden z dwóch parków kulturowych działających w mieście (drugi to Park Kulturowy Stare Miasto). W tych miejscach istnieją ścisłe regulacje dotyczące tego, jak mają wyglądać tamtejsze szyldy.

Koniec z szyldozą, koniec z wolną amerykanką – nowe szyldy mają powstawać wedle obowiązujących regulacji. I oczywiście mają być estetyczne.

Cel Nowohuckiego Pogotowia Szyldowego jest więc jasny: ma być ładniej!

Nowohuckie Pogotowie Szyldowe będzie miejscem, w którym eksperci doradzą właścicielom sklepów czy zakładów usługowych, jak powinny wyglądać ich szyldy oraz witryny. Tak, aby było i zgodnie z wytycznymi, i estetycznie. Kto będzie prowadził to miejsce? Na to pytanie jeszcze nie znamy odpowiedzi. Miasto ogłosiło konkurs, który skierowany jest do organizacji pozarządowych i wszystkich, którzy znają się na aranżacji witryn oraz projektowaniu witryn i niestraszne im działania społeczne i przedsiębiorcze.

Nowohuckie Pogotowie Szyldowe działać będzie od 26 września do 31 grudnia.

W tym czasie powstanie także e-book i krótki film dokumentujący zmiany w Nowej Hucie.

Zdjęcie główne: ŁADny Kraków
Tekst: NS

DESIGN