Kultowe domki Brda w nowej odsłonie

Czy pamiętacie te kultowe domki letniskowe z trójkątnym dachem? Zobaczcie je w nowoczesnej wersji!
.get_the_title().

W górach, nad jeziorem, w pobliżu plaży czy w środku lasu. Wszystkim, którzy z nostalgią wspominają wczasy w charakterystycznych domkach bardzo popularnych w okresie PRL-u, spodoba się projekt biura SK-ARCHITEKCI Karoliny Szkapiak.

Kultowy domek typu Brda powraca w unowocześnionej odsłonie.

Kultowe domki Brda w nowej odslonie Kultowe domki Brda w nowej odslonie

Pod trójkątnym dachem są jasne, minimalistyczne, ale przytulne wnętrza. Duże przeszklenia oraz taras zapewniają piękne widoki, a kuchnia, nowoczesna łazienka, kominek i hamak gwarantują wam wygodny wypoczynek.

Część nocna, składająca się z jednej lub dwóch sypialni, znajduje się na antresoli.

Kultowe domki Brda w nowej odslonie

Domki jeleniogórskich architektów są dostępne w dwóch rozmiarach. Powierzchnia zabudowy mniejszego wynosi 34m² (to idealny domek letniskowy, który można postawić na „zgłoszenie”, bez pozwolenia na budowę), a większego – 47m². Dodatkowo, na specjalne zamówienie, architekci mogą stworzyć jeszcze większy domek – o powierzchni 80m². Nowa Brda, w technologii drewnianej, prefabrykowanej, może powstać w kilka dni. Montaż na budowie potrwa około 2 tygodni. Jeśli chodzi o pokrycie dachu, to do wyboru macie kilka opcji: łupek, dachówkę, blachę, deskę oraz panele fotowoltaiczne.

Kultowe domki Brda w nowej odslonie
Fot. Sk-Architekci | Karolina Szkapiak

Źródło: sk-architekci.pl
Opracowanie: AB

DESIGN