Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Lampa i kiełkownica w jednym? Bardzo proszę!

Coraz bardziej przywiązujemy się do innowacyjnych i zaskakujących rozwiązań w naszych mieszkaniach. Najbardziej lubimy te, które łączą ciekawy design i funkcjonalność. Na świetny pomysł wpadli projektanci marki Yanko Design oferując lampo-kiełkownicę.
.get_the_title().

Wyobraź sobie, że podczas posiłków z rodziną przy wspólnym stole możesz zerwać sobie świeże kiełki, które zwisają swobodnie z lampy. To nie opis rodem z filmu science fiction, a wygodne rozwiązanie firmy Yanko Design słynącej z minimalistycznych i bardzo nowoczesnych projektów. Już wkrótce będzie można je mieć w swoim domu. Piękna lampa Brot zapewnia klimatyczne, przyciemnione światło do kuchni lub przydomowego ogrodu. To oryginalne połączenie oświetlenia i donicy w jednym.

Górna połowa Brot jest prostą i funkcjonalną lampą, natomiast dolna połowa to naczynie do uprawiania roślin.

Wewnątrz naczynia do ziół znajduje się taca ze stali nierdzewnej, która pełni funkcję uchwytu. Można w nim sadzić zarówno zioła, jak i kiełki. Aby jednak wysiew był udany, nasiona muszą być namoczone. W trakcie kiełkowania powinny być również spryskiwane wodą – ok. 2-3 razy dziennie. W niecały tydzień z nasion wyrastają zdrowe kiełki, gotowe do wykorzystywania przy każdym posiłku. Co więcej, w zależności od wyboru nasion, wygląd lampy może się zmieniać. Trzeba przyznać, że wygląda to imponująco i może stać się najciekawszą ozdobą kuchni. Jeśli nad stołem powiesi się więcej niż jedną taką lampę, można uzyskać efekt jak z rajskiego ogrodu.

Źródło: www.yankodesign.com.

Ta podwójnie działająca lampa miała swoją premierę na prestiżowych targach meblowych w Sztokholmie na początku 2019 roku.

Nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży, ale już stała się obiektem pożądania wielu zwolenników ekologicznych rozwiązań i minimalizmu. Nadal też nie wiemy, ile trzeba będzie za nią zapłacić.

Źródło: www.yankodesign.com.
Źródło: www.yankodesign.com

Marka Yanko Design słynie z produktów wspomagających uprawę roślin. W swoim portfolio ma już m.in urządzenie służące do monitorowania wzrostu roślin Harvest Matching. Dzięki niemy użytkownik wie, kiedy roślina jest dojrzała i gotowa do spożycia. Cały system wyposażony jest w panel słoneczny, dzięki czemu donica jest całkowicie samowystarczalna. Chcielibyście mieć produkty marki Yanko Design w swojej kuchni?

Tekst: PKW

DESIGN