Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Lampy kwiaty, które zakwitają, gdy do nich podchodzisz

Robotyczne lampy kwiaty zachwycają delikatnością reagując na obecność rozkwitaniem. Wyjątkowe widowisko z botanicznym efektem.
.get_the_title().

Studio Drift z Amsterdamu zaprezentowało podczas holenderskiego Design Week’u instalację „Meadow” składającą się z 18 lamp kinetycznych, które wyglądają jak kwiaty. Kiedy się do nich podchodzi zakwitają w zjawiskowy sposób. Sufit zamienia się w piękną łąkę, a cała instalacja ma przywodzić na myśl zmieniające się pory roku i naturalny wzrost roślin. Takie w każdym razie było zamierzenie studia. Nam otwierające się i zamykające się lampy przypominają ukwiały, albo meduzy.

Skupisko robotów-kwiatów reaguje na odwiedzających wystawę tak jakby emitowali promienie słoneczne. Kwiaty otwierają się, by odsłonić delikatną strukturę z materiału. Zaczynają mocniej świecić, wydają się wręcz rosnąć. Pod łąkową instalacją znajdują się czujniki, które tłumaczą obecność odwiedzających na różne nastroje dzięki użyciu rozmaitych kolorów oświetlenia i tkanin. Całość daje niezwykły botaniczny efekt.

„Większość obiektów stworzonych przez człowieka ma statyczną formę, podczas, gdy wszystko to co  naturalne na tym świecie, w tym ludzie – podlega ciągłej metamorfozie i dostosowaniu się do otoczenia” – tłumaczy swój projekt Studio drift.

Instalacja „Łąka” jest próbą odpowiedzenia na pytanie, jak obiekt nieożywiony może naśladować zmiany, które wyrażają charakter i emocje” – dodają projektanci. Pracę można podziwiać w Kazernie w Eindhoven do wiosny 2019 r.

Studio Drift ma na koncie wiele spektakularnych projektów, jak chociażby współpracę z projektantką Iris van Herpen przy jej pokazie Syntopia FW18 podczas paryskiego tygodnia mody. Stworzyli wówczas niezwykłe szklane instalacje nawiązujące do kolekcji eksperymentującej van Herpen.

 

DESIGN