Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Lastryko wykonane z marmurowych odpadów

Altrock to piękny, oryginalny materiał, który powstał z odpadów z warsztatów produkujących marmurowe meble.
.get_the_title().

Robin Grasby wykorzystuje ścinki, skrawki, potłuczone kawałki, mąkę marmurową, która powstaje w wyniku cięcia marmuru oraz inne odpady z warsztatów produkujących luksusowe, marmurowe meble. Tworzy z nich wyjątkowy materiał, który określa jako „pięknie chaotyczny”.

Oryginalne lastryko na bazie marmuru, które londyński projektant nazwał Altrock, może być wykorzystane jako blaty, okładzina ścienna, płytki lub wykończenie mebli.

Grasby docenia surowe piękno, prostotę i wytrzymałość naturalnego kamienia. Nie rezygnując z tych wartości, chciał stworzyć materiał, który będzie odpowiadał naszym potrzebom w bardziej współczesny sposób.

Lastryko wykonane z marmurowych odpadow Lastryko wykonane z marmurowych odpadow Lastryko wykonane z marmurowych odpadow
Lastryko wykonane z marmurowych odpadow
Fot. Maxwell Anderson/ altrocksurfaces.com

Zdał sobie sprawę także z tego, że przemysł marmurowy produkuje dużą ilość odpadów, które uznaje się za nienadające się do ponownego wykorzystania.

Aż 87 proc. składu lastryko Altrock stanowią materiały odzyskane i poddane recyklingowi.

Pozostałe 13 proc. to żywice, które służą do łączenia marmuru w trwały materiał. Powierzchnia uszczelniana jest też olejem woskowym, który zapobiega powstawaniu przebarwień.

Londyński designer podkreśla, że lubi rzeczy, które wyglądają „jakby same się zaprojektowały”, dlatego układ marmurowych fragmentów odzwierciedla „naturalną przypadkowość ich kształtu i koloru”.

Każda płyta Altrock jest zatem unikatowa i posiada niepowtarzalny wzór.

Dodatkowo, na specjalne zamówienie klientów, lastryko może zostać zabarwione.

Tekst: AB

DESIGN