Living Vehicle: linia luksusowych domów na kółkach

Za pomysłem stoi duet z Kalifornii – architekt Matthew Hofmann i jego żona Joanna. Od kilku lat prowadzą życie cyfrowych nomadów. W oparciu o swoje przeróżne doświadczenia para postanowiła stworzyć firmę Living Vehicle, która projektuje i produkuje naprawdę wysokiej jakości kampery. Wszystko po to, by życie w drodze stało się jeszcze większą przyjemnością.
.get_the_title().

Jesteśmy w trakcie fundamentalnej zmiany: amerykański sen nie oznacza już dużego domu na kredyt z dwoma samochodami w garażu – mówi Matthew. W porównaniu do większości kamperów tego typu, pojazd jest całkowicie samowystarczalny i niezależny od zewnętrznych źródeł energii. Może zgromadzić wystarczająco dużo energii, nie trzeba więc korzystać z przyłączy na polach kempingowych.

To zdecydowanie prawdziwy dom na kółkach.

Living Vehicle

To nie jest jednak jedyna zalety przyczepy. Do długiej listy jej atutów można dodać przestrzeń z podwieszanym łóżkiem i zewnętrzne patio z boku pojazdu. Taras znajduje się naprzeciwko kuchni, więc świeżo przygotowanym posiłkiem można delektować się w promieniach słońca – zwłaszcza jeśli na swoją bazą wybraliśmy jakiś tropikalny raj.

Kuchnia jest oczywiście w pełni wyposażona – znajdziemy w niej kuchenkę gazową, zmywarkę do naczyń, kuchenkę mikrofalową i ogromną lodówkę z zamrażarką. Jest i miejsce na schłodzenie wina, a także natychmiastowy system filtrowania gorącej oraz zimnej wody. Szczerze mówiąc, to chyba kuchnia, jaką wiele osób chciałoby mieć w standardowym domu.

Chyba nie ma wątpliwości, że celem było uprzyjemnienie życia współczesnych wędrowców.

Jak kamper prezentuje się w środku? Wnętrze urządzono tak, by podróżnikom zapewnić optymalną ilość miejsca na wypoczynek w trasie i rzecz jasna w czasie postoju. Dominuje nowoczesny design, jasne meble i duża ilość zaawansowanej technologii: fanów nowinek technologicznych ucieszą takie rozwiązania jak system audio SONOS czy prywatne kino domowe z 70-calowym rozwijanym ekranem. Jest oczywiście także Wi-Fi, można więc wzbudzać zazdrość u znajomych, wrzucając zdjęcia na Facebooka.

To ciągle nie koniec luksusów.

Pomiędzy częścią dzienną i sypialną znajduje się oddzielna łazienka w stylu spa – idealna, by odpocząć po trudach podróży.

W kamperze jest także przestronna sypialnia z łóżkiem typu queen-size (lub rozkładaną sofą), dużą szafą i pralką z funkcją suszenia.

Gości – których zapewne będzie sporo po tych wszystkich zdjęciach na Facebooku – można przenocować na rozkładanym łóżku w salonie. Klimatyzacja, bez której w czasie dłuższych podróży mogłoby być ciężko, działa w każdych warunkach.

Jeśli zdecydowaliśmy się jednak na kraj o mniej przyjaznych temperaturach, nie ma problemu – podłoga jest ogrzewana.

Mała przestrzeń, wielkie możliwości: chyba jeszcze nigdy to zdanie nie było bardziej trafne.

Zainteresowanym zmianą swojego stylu życia podrzucamy link do Living Vehicle.

Tekst: Ola Oleszek
Źródło zdjęć: livingvehicle.com

DESIGN