Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Lobby biurowca jak szwedzki letni dom

Sommarstuga – tradycyjny szwedzki dom letniskowy przeniesiony do warszawskiego biurowca Skanska.
.get_the_title().

Projekt realizowany we współpracy z Henning Larsen zupełnie zmieni charakter biurowców zajmowanych przez Skanska. Przyjazne lobby przestanie być miejscem przechodnim, a stanie się obszarem powitalnym, w którym goście będą chcieli spędzać czas. Inspiracją dla tak innowacyjnego myślenia o przestrzeni biurowego lobby stał się tradycyjny szwedzki domek letniskowy.

Sommerstuga postrzegana jest w Skandynawii jako miejsce rodzinne, ciepłe, przytulne, zlokalizowane na łonie natury, w której przyjemnie spędza się czas, odpoczywając i relaksując się.

Henning Larsen i Skanska przygotowały projekt skandynawskiego lobby dla budynku wieżowego Spark A, który powstanie przy warszawskim rondzie Karcelak. Ale już dziś koncept ten jest implementowany na każdym z obecnie realizowanych projektów Skanska w Europie Środkowowschodniej.

Architekci z pracowni Henning Larsen zrealizowali projekt w oparciu o kilka kluczowych elementów: naturalne materiały, zieleń, ciepłe światło i kolory, różnorodność wielofunkcyjnych przestrzeni oraz otwartość na otoczenie. Najważniejsza była idea lobby będącego przestrzenią dla ludzi, zaprojektowaną w zgodzie z zasadami zrównoważonej architektury.

Skanska planuje realizację kolejnych projektów przytulnych i ciepłych lobby. Te, wzorowane na szwedzkiej Sommerstudze, mają stać się wizytówką Skanska i znakiem rozpoznawczym jej biurowców. Mają też sprawić, że każda z odwiedzających jej siedziby osób będzie czuła się dobrze i komfortowo.

DESIGN