Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Łódź Design Festival 2018 w innym terminie. Ujawniono też temat tegorocznej edycji

Łódź Design Festival 2018 żegna się z jesienną aurą, która co roku towarzyszyła kolejnym edycjom wydarzenia.
.get_the_title().

Pomysł na zmianę daty Łódź Design Festival narodził się już wiele lat temu. Jak wyjaśniają organizatorzy, głównym powodem była pogoda – październikowa aura nie zachęcała bowiem do działań w przestrzeni miejskiej, a takowe były zawsze planowane w ramach imprezy. Ostateczna decyzja o organizacji wydarzenia w maju poprzedzona była rozmowami z partnerami festiwalu, którzy przekonywali, że zmiana terminu to dobry kierunek.

Tematem Łódź Design Festival 2018 są „REFLEKSJE”. Tytułowe „refleksje” można rozumieć na wielu poziomach – m.in. jako moment lekko nostalgicznego zatrzymania i spojrzenia wstecz (stąd w świeżej, wiosennej identyfikacji pojawia się odsyłające do tego odwrócone i jakby „spowolniony” fragment „RReeee”).

Zaznaczenie przedrostka „Re” to także renesans – odrodzenie, powrót np. do korzeni, ale też rewizja, ponowne wykonanie jakiejś czynności, odniesienie się do błędu.

fot. Adam Kozłowski

Podczas Łódź Design Festival 2018 organizatorzy ponownie spróbują pokazać człowieka jako twórcę, przyjrzeć się radości z pracy rąk, celebracji tworzenia, a także poczucia wyjątkowości posiadania przedmiotów będących owocem pracy twórczej.

Odwiedzający wystawy spojrzą na obiekty sztuki użytkowej stworzone przez polskich projektantów tak, jak patrzy się na dzieło artystyczne i tak, jak patrzy się na rekwizyt codzienności.

Każdy będzie mieć szansę na zastanowienie się nad miejscem człowieka i jego dziełem powstałym z myśli i pracą rąk we współczesnym świecie. Te „refleksje” będą przyświecać projektantom, kuratorom i markom, z którymi zostanie przygotowana nowa edycja Łódź Design Festival.

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na stronie: www.lodzdesign.com i na Facebooku.

fot. Adam Kozłowski

DESIGN