Logotypy znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu

Adidas, Ferrari, Google, Lego, Netflix, Starbucks… zobaczcie logotypy popularnych marek w nowej odsłonie. Powstały z okazji 100. rocznicy założenia Bauhausu.
.get_the_title().

Jak wyglądałyby dzisiejsze logotypy najpopularniejszych marek, takich jak Adidas, Apple, BMW, Ferrari, Google, Haribo, Lego, Netflix czy Starbucks, gdyby zostały zaprojektowane w stylistyce Bauhausu? Platforma 99designs postanowiła to sprawdzić. Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy założenia przez Waltera Gropiusa szkoły w Weimarze (działającej później w Dessau i Berlinie), zaprosiła grafików z całego świata do udziału w tym ciekawym projekcie. Prace stworzyli artyści z ponad dziesięciu krajów, m.in. z Argentyny, Gwatemali, Łotwy, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Funkcjonalność, prostota, podstawowe kolory – to tylko kilka cech charakterystycznych estetyki Bauhausu.

To inspirujące, że nowe technologie łączą globalną społeczność twórców i pokazują, że zasady projektowania Bauhausu są ponadczasowe. Wciąż mają ogromny wpływ na artystów, grafików i architektów z całego świata – skomentował Patrick Llewellyn, dyrektor generalny 99designs.

Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu

Patrząc na logotypy, wydaje się, że słynne stwierdzenie Ludwiga Miesa van der Rohe „mniej znaczy więcej” jest wciąż aktualne.

Po stu latach Bauhaus nadal inspiruje projektantów.

I na pewno nadal będzie. Pisaliśmy m.in. o tym, że eksperci Adobe na nowo odkrywają oryginalne szkice i fragmenty liter zachowane w archiwach, by stworzyć fonty inspirowane typografią niemieckiej uczelni.

Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu Loga znanych marek zaprojektowane w stylu Bauhausu

Źródło zdjęć: 99designs.co.uk
Tekst: AB

DESIGN