Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Lublin wypowiada wojnę chaosowi informacyjnemu

Lublin będzie drugim miastem w Polsce z księgą standardów. Znajdą się w niej wskazówki dotyczące wizualnej strony szyldów i frontów lokali usługowych.
.get_the_title().

Pierwszy taki zbiór norm i zasad powstał w Łodzi i dotyczy ulicy Piotrkowskiej. Menadżer śródmieścia Lublina Marek Poznański poinformował, że takie rozwiązanie chce wdrożyć również w tym mieście. Skutkiem wprowadzenia księgi standardów ma być poprawienie wizualnej strony ścisłego centrum Lublina. Zawarte w niej będą bowiem informacje i wskazówki dotyczące standardów, jakich powinni trzymać się przedsiębiorcy, przygotowując szyldy czy reklamy umieszczone na ścianach swoich lokali oraz w ich okolicy. Zasady te obejmą również tzw. ogródki, czyli meble, parasole i inne elementy, które wpływają na wygląd przestrzeni miasta.

Księga ma zacząć obowiązywać już w czerwcu. Jej przygotowaniem zajmie się łódzka pracownia architektoniczna RWSL, która pracowała wcześniej nad analogicznym dokumentem dla ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Chcemy wykorzystać trwający remont lubelskiego deptaka do ustalenia czasu „0”, od którego zaczniemy wprowadzać zmiany – mówi Marek Poznański.

Przedstawiciele Lublina są już po pierwszym spotkaniu z architektami z RWSL. Nie ma jeszcze żadnych konkretnych projektów ani pomysłów. Te mają pojawić się do 1 czerwca. Potem nastąpi okres wdrażania zmian i „odświeżania” deptaka.

Marek Poznański zapowiada, że w ramach prac nad księgą standardów odbędą się także spotkania i szkolenia z przedsiębiorcami.

Na początek zawarte w niej zasady obejmą teren od Bramy Krakowskiej do Placu Litewskiego.

Jednak menadżer śródmieścia Lublina przyznaje, że z czasem planuje rozszerzenie granic obowiązywania księgi do kolejnych ulic ścisłego centrum.

Tekst: JS

DESIGN