Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ludzie tworzą modele wymarzonych domów na czas izolacji

Zobaczcie najlepsze prace z instagramowego konkursu.
.get_the_title().

Jeśli jesteście w komfortowej sytuacji, która pozwala wam na to, by zamknąć się w domu, nie przejmując się światem zewnętrznym, to możliwe, że zaczęliście się już trochę nudzić. Może wróciliście do dawno zaniechanego hobby albo uporczywie poszukujecie ukrytych talentów. Patrząc na to, jaką popularnością cieszy się obecnie choćby pieczenie, z pewnością nie jesteście sami.

Ludzie wynajdują coraz to nowe aktywności, by poradzić sobie z nadprogramową ilością wolnego czasu.

Jedną z nich jest tworzenie modeli. A konkretnie – tworzenie modeli wymarzonych domów, w których przyjemnie byłoby spędzić kwarantannę. Zabawę zapoczątkowała na Instagramie nowojorska designerka Eny Lee Parker. – Zaczęłam trzy tygodnie temu, kiedy w Nowym Jorku rozpoczęła się kwarantanna. Wiedziałam, że jeśli o mnie chodzi, to nie ma wyjścia – mój umysł musi być czymś zajęty, by nie skupiać się na złych wieściach, którymi jesteśmy bombardowani z wszystkich stron – tłumaczy Parker w rozmowie z Dezeen.

Pomyślałam o wyzwaniach, w które ludzie mogliby się zaangażować, siedząc w domu. Zajmuję się ceramiką, więc od razu przyszła mi do głowy modelina. Stworzenie idealnego pokoju wydawało się z kolei naturalnym pomysłem, skoro wszyscy siedzimy w domach – kontynuuje. Parker kupiła modelinę siódemce swoich znajomych, by zachęcić ich do udziału w zabawie.

Następnie jeszcze prawie 50 osób wyraziło chęć uczestnictwa – wśród nich architekci, projektanci czy scenografowie. Efekty ich pracy można podziwiać na Instagramie i na stronie designerki.

Modele są naprawdę spektakularne – widać, że konkursowicze poważnie podeszli do zadania i rzeczywiście stworzyli miejsca, w których chcieliby mieszkać (przyznamy, że i my nie pogardzilibyśmy większością z tych wnętrz). Następnie Parker wyłoniła 9 najlepszych prac, spośród których jej instagramowi followersi wyłonili zwycięzców, którzy otrzymają od designerki nagrody. Głosowanie już się odbyło, ale werdykt nie został jeszcze ogłoszony. Zobaczcie najlepsze prace i dajcie nam znać, kto waszym zdaniem zasłużył na nagrodę!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Julien and I are thilled to announce that we have been selected as finalists in @enyleeparker’s fantastic CLAY PLAY competition! Eny is a ceramicist we love who prompted her followers to create their “ideal room” out of polymer clay as something fun to do during this #quarantine2020. It’s been a very therapeutic activity to collab on in these anxiety inducing times! This room is inspired by many of our favorite Brooklyn artists & friends, and we tried to design a space that captured the light & vibe that @jgleyssene and I were hoping to see on a trip to Morocco next week (cancelled, obvi!). Please head over to @enyleeparker page soon and vote for your favorite (we’re ‘E’)! Even better if its ours! + + + + + OBJECTS! Coffee Table by @harold_design Stool by @patkimpatkim Prong Bowl by @virginiasin__ Ceramic Floor Vase by @humblematter Painting by @kristintexeira A few bonus ceramic planters by me 🙂 and of course…. Ceramics by @enyleeparker

Post udostępniony przez Cristina Webb (@istiwebb)

Tekst: NS

DESIGN