Mając taki zestaw do wypiekania pieczywa, chętnie upieczesz domowy chleb

Bread From Scratch to kolekcja akcesoriów do wypiekania pieczywa w domowym zaciszu autorstwa Mirko Ihriga.
.get_the_title().

Chleb jest jednym z najstarszych pokarmów ludzi, spożywanym zarówno przez bogatych, jak i ubogich w większości świata. W świecie uprzemysłowionej produkcji żywności projekt autorstwa Mirko Ihriga, studenta designu z Kalifornii, zwraca uwagę na ręczny proces i na sposób, w jaki wytwarzany jest ten ważny element codziennej diety. – W krainie fast foodów, szybkich samochodów i nowoczesnych urządzeń coraz trudniej jest docenić rzeczy, którym trzeba poświęcić więcej czasu w ciągu dnia. Mam nadzieję, że Bread From Scratch w tym pomoże – mówi projektant.

źródło: Mirko Ihriga
źródło: Mirko Ihriga
źródło: Mirko Ihriga

Kolekcja to zbiór sześciu obiektów, z których każdy reprezentuje jeden etap procesu robienia chleba. Składa się z młynka do rozdrabniania ziarna zbóż na mąkę, słoika do uprawy zakwasu, miski do mieszania składników, deski do obróbki ciasta, łopatki do wyjmowania bochenków i pieca do pieczenia chleba.

A wszystko w wyjątkowo ładnej, minimalistycznej stylistyce.

źródło: Mirko Ihriga
źródło: Mirko Ihriga
źródło: Mirko Ihriga

Projektant Mirko Ihrig tłumaczy, że jego projekt jest reakcją na potrzeby społeczeństwa, które staje się coraz bardziej świadome i chce wiedzieć, skąd pochodzi ich żywność. Nie jesteśmy już skazani na fast foody i inne przetworzone produkty przemysłowe.

Seria podstawowych akcesoriów pozwala zwizualizować sobie proces pieczenia chleba, stając się metaforą produkcji kulinarnej.

źródło: Mirko Ihriga
źródło: Mirko Ihriga

Tekst: Marta Mankiewicz

DESIGN