Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Mając taki zestaw do wypiekania pieczywa, chętnie upieczesz domowy chleb

Bread From Scratch to kolekcja akcesoriów do wypiekania pieczywa w domowym zaciszu autorstwa Mirko Ihriga.
.get_the_title().

Chleb jest jednym z najstarszych pokarmów ludzi, spożywanym zarówno przez bogatych, jak i ubogich w większości świata. W świecie uprzemysłowionej produkcji żywności projekt autorstwa Mirko Ihriga, studenta designu z Kalifornii, zwraca uwagę na ręczny proces i na sposób, w jaki wytwarzany jest ten ważny element codziennej diety. – W krainie fast foodów, szybkich samochodów i nowoczesnych urządzeń coraz trudniej jest docenić rzeczy, którym trzeba poświęcić więcej czasu w ciągu dnia. Mam nadzieję, że Bread From Scratch w tym pomoże – mówi projektant.

źródło: Mirko Ihriga
źródło: Mirko Ihriga
źródło: Mirko Ihriga

Kolekcja to zbiór sześciu obiektów, z których każdy reprezentuje jeden etap procesu robienia chleba. Składa się z młynka do rozdrabniania ziarna zbóż na mąkę, słoika do uprawy zakwasu, miski do mieszania składników, deski do obróbki ciasta, łopatki do wyjmowania bochenków i pieca do pieczenia chleba.

A wszystko w wyjątkowo ładnej, minimalistycznej stylistyce.

źródło: Mirko Ihriga
źródło: Mirko Ihriga
źródło: Mirko Ihriga

Projektant Mirko Ihrig tłumaczy, że jego projekt jest reakcją na potrzeby społeczeństwa, które staje się coraz bardziej świadome i chce wiedzieć, skąd pochodzi ich żywność. Nie jesteśmy już skazani na fast foody i inne przetworzone produkty przemysłowe.

Seria podstawowych akcesoriów pozwala zwizualizować sobie proces pieczenia chleba, stając się metaforą produkcji kulinarnej.

źródło: Mirko Ihriga
źródło: Mirko Ihriga

Tekst: Marta Mankiewicz

DESIGN