Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Małe przestrzenie: Banana Apartments – mikromieszkania z energetycznymi akcentami

W trzech niewielkich, nowocześnie urządzonych kawalerkach części sypialne wydzielono charakterystycznym żółtym kolorem.
.get_the_title().

Banana Apartments to trzy kawalerki o powierzchniach ok. 35 m² zaprojektowane przez chorzowskie studio projektowe ikra. Mikromieszkania, które zostały dostosowane pod krótkoterminowy wynajem, znajdują się w jednym z nowoczesnych apartamentowców w gruzińskim mieście Batumi.

Tak jak sugeruje nazwa, apartamenty charakteryzuje energetyczny żółty kolor. Słoneczna barwa kontrastuje we wnętrzach z bielą ścian i czernią mebli oraz dodatków.

W każdym mieszkaniu wydzielono część sypialnianą żółtym odcieniem. W tym samym kolorze są akcenty widoczne w każdej strefie apartamentów, w identyfikacji wizualnej oraz elementach i detalach wnętrzarskich, takich jak poduszki, półki czy lustra.

Banana Apartments Banana Apartments Banana Apartments Banana Apartments

Znalezienie nowoczesnych, dobrej jakości materiałów, mebli oraz elementów wystroju wnętrz w Gruzji, przy ograniczonym budżecie oraz braku sklepów stacjonarnych IKEA, stanowiło niemałe wyzwanie – opowiadają projektanci z ikra Studio. Banana Apartments są własnością polsko-gruzińskiej pary, która na co dzień mieszka w Londynie. Część wyposażenia przybyła więc do Batumi drogą morską z wysp. Natomiast pozostałe, konieczne prace instalacyjne, wykończeniowe oraz stolarskie wykonały lokalne firmy. Po niespełna roku udało się zrealizować projekty wnętrz mikroapartamentów. Trzy kawalerki dostępne są teraz na wynajem na popularnej platformie Booking.com. To miejsca na wygodny wypoczynek w bananowym towarzystwie w mieście położonym nad brzegiem Morza Czarnego.

Banana Apartments Banana Apartments Banana Apartments – małe mieszkania z energetycznymi akcentami
Banana Apartments
Zdjęcia: Jakub Rej, Jakub Kowalski/ ikra.studio

Źródło: ikra.studio
Opracowanie: AB

DESIGN