Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Małe przestrzenie: błękitna kawalerka w Poznaniu o pow. 33 m²

To mikromieszkanie urządzono prosto, szybko – zaledwie w dwa tygodnie, uniwersalnie i niedrogo.
.get_the_title().

„Błękitne” mieszkanie znajduje się w jednej z kamienic na poznańskich Jeżycach. Kawalerka o powierzchni 33 m² została zaprojektowana z przeznaczeniem na wynajem. Architekci na realizację całego wnętrza mieli zaledwie dwa tygodnie.

Od samego początku oczekiwania właściciela były konkretnie określone, a na ich spełnienie przeznaczono bardzo ograniczony budżet.

Za realizacją „błękitnej” kawalerki stoją projektanci z pracowni Ktura Architekci znani m.in. z aranżacji małego mieszkania „Wildeckie 31” przy ul. Przemysłowej w Poznaniu.

Małe przestrzenie: błękitna kawalerka w Poznaniu o pow. 33 m² Małe przestrzenie: błękitna kawalerka w Poznaniu o pow. 33 m²Małe przestrzenie: błękitna kawalerka w Poznaniu o pow. 33 m²

Nie znając wcześniejszego najemcy zaprojektowaliśmy przestrzeń tak, aby była ona atrakcyjna i wygodna zarówno dla studenta, singla, jak i dla młodej, aktywnej pary – opowiadają projektanci.

Mieszkanie, choć bardzo małe, miało być maksymalnie funkcjonalne. Jasną, pakowną kawalerkę urządzono tak, aby mogła posłużyć najemcom przez kilka dobrych lat.

Architekci, mając naprawdę mało czasu na realizację wnętrza, skierowali swoje kroki prosto do Ikei, gdzie od ręki otrzymali wyposażenie oraz oświetlenie.

Małe przestrzenie: błękitna kawalerka w Poznaniu o pow. 33 m² Małe przestrzenie: błękitna kawalerka w Poznaniu o pow. 33 m² Małe przestrzenie: błękitna kawalerka w Poznaniu o pow. 33 m²

W tym mikromieszkaniu poznańscy projektanci stworzyli jasną i prostą przestrzeń.

Zdecydowali się na szarą kanapę oraz czarno-białe kontrastowe meble, które przełamali pastelowym błękitem. Kolor niebieski pojawił się na głównej ścianie salonu oraz w kuchni, gdzie współgra z bladą szarością zabudowy.

Małe przestrzenie: błękitna kawalerka w Poznaniu o pow. 33 m² Małe przestrzenie: błękitna kawalerka w Poznaniu o pow. 33 m² Małe przestrzenie: błękitna kawalerka w Poznaniu o pow. 33 m²

Źródło: Ktura Architekci/ kturaarchitekci.pl
Zdjęcia: Fotograf-y/fotografy.eu
Opracowanie: AB

DESIGN