Małe przestrzenie: mieszkanie o powierzchni 18 m² zaprojektowane dla młodego muzyka

Na wyjątkowo małym metrażu stworzono eleganckie, wygodne i w pełni wyposażone wnętrze, które oddaje charakter właściciela.
.get_the_title().

Mikromieszkanie na warszawskim Mokotowie zaprojektowano dla młodego muzyka, który większość czasu spędza poza domem. Właścicielowi zależało jednak, aby mieć w pełni wyposażoną kuchnią oraz oryginalne wnętrze, które oddaje jego charakter.

Schudy Studio zaprojektowało prostą, elegancką i funkcjonalną przestrzeń. Musztardowa kanapa, perski dywan, stylowy wzmacniacz, gramofon i stolik kawowy znaleziony w antykwariacie dopełniają jej wystroju.

Aby uzyskać taki efekt, małe mieszkanie musiało przejść naprawdę duże zmiany. Początkowo kuchnia składała się tylko z dwóch stojących w przedpokoju szafek ze zlewem i płytą, bez blatu roboczego. Przedpokój był oddzielony ścianką działową, będącą kontynuacją ściany między łazienką a pokojem dziennym. Jego powierzchnię ograniczały dwie stare szafy wnękowe. W łazience znajdowała się malutka wanna, toaleta, a obok niej widoczny pion kanalizacyjny. Nie było umywalki, a pralka wraz z lodówką stały w pokoju dziennym. Na ścianach mieszkania widniała wykładzina winylowa.

Małe przestrzenie: mieszkanie o powierzchni 18 m² zaprojektowane dla młodego muzyka

W strefie pokoju kuchnia przechodzi w wykonaną na zamówienie, dopasowaną do przechowywania winyli komodę. Na ścianie, na wprost wejścia, zawieszono ulubione gitary właściciela. W strefie pokoju kuchnia przechodzi w wykonaną na zamówienie, dopasowaną do przechowywania winyli komodę. Na ścianie, na wprost wejścia, zawieszono ulubione gitary właściciela.

Projektanci usunęli ściankę między korytarzem, a pokojem dziennym. Łazienka zyskała energooszczędne oświetlenie, które dodatkowo umożliwia hodowlę roślin w tej przestrzeni.

Małą łazienkę optycznie powiększyło lustro na całej szerokości ściany. Pion kanalizacyjny został zabudowany. Na tej samej ścianie powstały wnęki na kosmetyki, zaś po drugiej stronie projektantom Schudy Studio udało się zmieścić malutki prysznic (niecałe 80 x 80 cm). Znaleźli także miejsce na wiszącą umywalkę i oryginalną, spawaną, fioletową półkę. O wyborze tego intrygującego koloru zdecydował właściciel.

Małe przestrzenie: mieszkanie o powierzchni 18 m² zaprojektowane dla młodego muzyka Małe przestrzenie: mieszkanie o powierzchni 18 m² zaprojektowane dla młodego muzyka Małe przestrzenie: mieszkanie o powierzchni 18 m² zaprojektowane dla młodego muzyka

W korytarzu postawiono trzy szafy – jedna kryje pralkę, druga lodówkę, w trzeciej znajdują się wieszaki.

Ubrania, książki i wiele innych rzeczy schowano również w pawlaczu, który ciągnie się wzdłuż ścian łazienki, po czym przechodzi w regał na książki.

Kuchnię powiększono tak, by zmieścić piekarnik, płytę indukcyjną, półki, wysuwane kosze pod zlewem i zmywarkę. Pojawiły się niebieskie szafki wiszące – jedna z okapem, pozostałe do przechowywania, które pięknie kontrastują z bielą i drewnem oraz dodają przestrzeni charakteru. W strefie pokoju kuchnia przechodzi w wykonaną na zamówienie, dopasowaną do przechowywania winyli komodę. Na ścianie, na wprost wejścia, zawieszono ulubione gitary właściciela.

Małe przestrzenie: mieszkanie o powierzchni 18 m² zaprojektowane dla młodego muzyka Małe przestrzenie: mieszkanie o powierzchni 18 m² zaprojektowane dla młodego muzyka Małe przestrzenie: mieszkanie o powierzchni 18 m² zaprojektowane dla młodego muzyka W strefie pokoju kuchnia przechodzi w wykonaną na zamówienie, dopasowaną do przechowywania winyli komodę. Na ścianie, na wprost wejścia, zawieszono ulubione gitary właściciela.
W strefie pokoju kuchnia przechodzi w wykonaną na zamówienie, dopasowaną do przechowywania winyli komodę. Na ścianie, na wprost wejścia, zawieszono ulubione gitary właściciela.
Zdjęcia: Schudy Studio

Źródło: schudystudio.com
Opracowanie: AB

DESIGN