Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie

Studio A Little Design maksymalnie wykorzystało przestrzeń 22-metrowego mieszkania stolicy Tajwanu.
.get_the_title().

Czy można zaaranżować apartament o powierzchni 22 m² w taki sposób, aby zaspokoić wszystkie potrzeby domownika? Tak – udowodniło to tajwańskie studio A Little Design, efektywnie organizując małą przestrzeń na Tajwanie. Mikroapartamenty są świetnym rozwiązaniem dla dużych miast, w których ciężko znaleźć tanie mieszkania – twierdzą projektanci.

W kompaktowym apartamencie o wysokości 3,3 m zmieścił się salon, kuchnia, łazienka z wanną, szafa, regał na książki i sypialnia na antresoli.

Właścicielka, która często podróżuje w sprawach służbowych, powiedziała projektantom, że gdy wraca do domu, potrzebuje tylko gorącej kąpieli i dobrego snu. Dlatego zespół zaprojektował w pełni wyposażoną łazienkę i zastąpił prysznic wygodną wanną. Aby zyskać więcej przestrzeni, przeniósł pralkę do niewielkiej kuchni.

Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie

Przestrzeń do przechowywania obejmuje całą ścianę salonu, sięgając od połogi aż do sufitu. Na dole znajduje się szafa, a na antresoli regał o kwadratowych półkach. Do znajdujących się w nim książek i innych przedmiotów dostać się można za pomocą drabiny.

Część sypialna znajduje się na antresoli. Umieszczono tam łóżko i niskie zabudowane biurko, z którego można korzystać, siedząc na podłodze.

Na dole, w salonie znajdują się dwa wąskie słoty, które służą jako biurka. Można je połączyć i stworzyć większy stół jadalny. Pod oknem jest wnęka wypełniona niskimi szafkami. Położono na nich poduszki i maty tatami, by było wygodniej. Pod schodami prowadzącymi na antresolę umieszczono telewizor i dodatkowy, zamykany schowek.

Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie

Mikroapartament utrzymano odcieniach bieli i wyłożono drewnem dębowym. Z drewna są podłogi, szafki, regał, blaty i stoły. Jasne kolory sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa.

Biel i drewno tworzą piękne połączenie oraz zapewniają minimalistycznym wnętrzom spójność.

Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie Małe przestrzenie: mikroapartament na Tajwanie

Fot. Hey! Cheese
Tekst: AB

DESIGN