Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Małe przestrzenie: mikroapartament w Łodzi

Powierzchnia mieszkania w łódzkiej kamienicy wynosi zaledwie 27 m². Zobaczcie, jak zaprojektowali ją SOTE architekci.
.get_the_title().

Wnętrza jednej z łódzkich kamienic zostały przekształcone w mikroapartamenty. Przestrzeń jednego z nich zaprojektowało biuro SOTE architekci. Życzeniem inwestora było stworzenie mieszkania, które można przeznaczyć na wynajem.

Powierzchnia mikroaparatmentu wynosi zaledwie 27 m². Przed projektantami stanęło trudne zadanie – w jednym pomieszczeniu musieli stworzyć w pełni funkcjonalną przestrzeń.

Ze względu na niewielką wysokość architekci nie mogli stworzyć w pełni komfortowej antresoli, więc zamienili ją w wielofunkcyjny mebel, na szczycie którego znalazła się sypialnia.

Małe przestrzenie: mikroapartament w Łodzi Małe przestrzenie: mikroapartament w Łodzi Małe przestrzenie: mikroapartament w Łodzi Małe przestrzenie mikroapartament w Łodzi Małe przestrzenie: mikroapartament w Łodzi

Pod sypialnią zaprojektowali przestrzeń podzieloną między kuchnię i  łazienkę. Dzięki temu zabiegowi udało się ukryć część sprzętów kuchennych (np. lodówkę) oraz wygospodarować dodatkowe miejsce do przechowywania. W przestrzeni pod antresolą od strony łazienki powstał schowek, w którym zmieściła się pralka.

Projektantom zależało na zachowaniu charakteru kamienicy w mikroapartamencie, dlatego zostawili sztukaterie przy suficie, a także odkryli i pobieleli cegły na ścianie.

Zabudowa ze sklejki dębowej nadała wyraz wnętrzu. Jej dopełnienie stanowią biele, odcienie szarości oraz proste dodatki.

Małe przestrzenie: mikroapartament w Łodzi Małe przestrzenie: mikroapartament w Łodzi Małe przestrzenie: mikroapartament w Łodzi Małe przestrzenie: mikroapartament w Łodzi Małe przestrzenie: mikroapartament w Łodzi

Źródło: sotearchitekci.pl
Opracowanie: AB

DESIGN