Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Małe przestrzenie: mikroapartamenty w Gdańsku

Architekci z THE SPACE zaprojektowali mikromieszkania o powierzchni od 12 do 20 m². Są nowoczesne, funkcjonalne i przytulne.
.get_the_title().

Jak z małego mieszkania zrobić wygodną, funkcjonalną i nowoczesną przestrzeń? O tym, jak duże to wyzwanie, przekonali architekci z THE SPACE, którzy zaprojektowali w Gdańsku mikroapartamenty o powierzchni od 12 do 20 m².

Architekci postawili na prostotę i wielofunkcyjność rozwiązań. Każdy metr przestrzeni został odpowiednio zagospodarowany, unikając przy tym efektu zagracenia.

Projekt wnętrz mikroapartamentów z przeznaczeniem na wynajem dla młodych osób to jeden z ciekawszych projektów w naszej pracowni. Wymagający, aby na tak małych metrażach zachować pełną funkcjonalność przestrzeni, jednocześnie dbając o jej estetykę i ergonomię. Interesujący, gdyż pozostawiono nam wolną rękę w doborze stylu i formy projektowanej przestrzeni – opowiada Dorota Maksymowicz, architektka i właścicielka biura projektowego.

Mikroapartamenty w Gdansku Mikroapartamenty w Gdansku Mikroapartamenty w Gdansku

Na kilkunastu metrach kwadratowych zmieścił się aneks kuchenny, mała łazienka, biurko, szafa, łóżko i dwuosobowa sofa z funkcją spania. Wynajmującym zapewniono też wiele ciekawych rozwiązań do przechowywania.

W tych niewielkich, nowocześnie urządzonych wnętrzach architekci połączyli odcienie bieli z czernią i drewnem.

Przestrzeń rozświetla naturalne światło, które sprzyja odpoczynkowi oraz pracy. Drewniane elementy sprawiają, że jest tu ciepło i przytulnie jak w domu. Proste formy mebli przenikają się z surowością istniejących konstrukcji metalowych, a całości dopełniają designerskie elementy i dodatki.

Mikroapartamenty w Gdansku

Mikroapartamenty w Gdansku

Mikroapartamenty to świetne rozwiązanie dla singli i osób, które stawiają pierwsze kroki w dorosłość. Każdego roku ilość takich inwestycji rośnie. Gdańsk, Lublin, Warszawa i Wrocław to tylko kilka miast, gdzie możemy je znaleźć. W zachodnich metropoliach powstają od lat.

Prawdopodobnie najmniejsze mieszkanie w Europie znajduje się w Rzymie, tuż obok Panteonu. Jego powierzchnia to tylko 7 m².

Na tej niewielkiej przestrzeni udało się zmieścić kuchnię, sypialnię i łazienkę. Włoski architekt Marco Pierazzi, który je kupił i urządził, zaprojektował je tak, że da się w nim normalnie żyć.

Mikroapartamenty w Gdansku
Mikroapartamenty w Gdansku
FOT. MATERIAŁY PRASOWE THE SPACE

Źródło: the-space.pl
Opracowanie: AB

DESIGN