Małe przestrzenie: mikrobiuro na Starym Mieście w Warszawie

Biuro Fundacji Na Miejscu urządzono w lokalu, którego powierzchnia ma niecałe 10 metrów. To dopiero wyzwanie!
.get_the_title().

Pisaliśmy już o mikroapartamentach, których wnętrza urządzono wygodnie i pomysłowo mimo małego metrażu, oraz o prefabrykowanym domku, który umożliwia przebywanie w otoczeniu natury. Tym razem pokazujemy wam projekt biura w kamienicy z lat 50. na warszawskim Mariensztacie.

Przestrzeń usługową dla Fundacji Na Miejscu zaprojektowała Karolina Kulis. Powierzchnia biura wynosi niecałe 10 metrów.

W lokalu będą pracowały trzy osoby – dwie przy wygodnym biurku w kształcie klepsydry, zaś trzecia skorzysta z rozkładanego stolika. Gdy stolik będzie złożony, w wolnej przestrzeni można na przykład rozłożyć matę i ćwiczyć jogę.

Małe przestrzenie: mikrobiuro na Starym Mieście w Warszawie Małe przestrzenie: mikrobiuro na Starym Mieście w Warszawie Małe przestrzenie: mikrobiuro na Starym Mieście w Warszawie Małe przestrzenie: mikrobiuro na Starym Mieście w Warszawie

Odcienie pomarańczowego to barwy, które pobudzają oraz zachęcają do działania, więc świetnie pasują do aktywnie działającej fundacji, która rozwija i wzmacnia wspólnoty lokalne.

Biel, sklejka i dekoracje w optymistycznej, koralowej kolorystyce sprawiają, że wnętrza są jasne i sprzyjają kreatywnej pracy.

Ciekawym rozwiązaniem jest podwieszona na suficie krata tworząca stelaż dla roślin. Dzięki temu rozwiązaniu mikrobiuro zyskało zielony sufit. Rośliny sprawiają, że jest tu jeszcze przyjemniej.

Małe przestrzenie: mikrobiuro na Starym Mieście w Warszawie Małe przestrzenie: mikrobiuro na Starym Mieście w Warszawie
Małe przestrzenie: mikrobiuro na Starym Mieście w Warszawie
Zdjęcia Karolina Pałys, projekt Karolina Kulis

Źródło: karolinakulis.com
Opracowanie: AB

DESIGN