Małe przestrzenie: minimalistyczny apartament w Gdyni

Spójny, pełen umiaru i prostych, ale dokładnie przemyślanych rozwiązań – taki jest projekt niewielkiego wnętrza w Gdyni.
.get_the_title().

Głównym założeniem architektów z r-m studio było zapewnienie maksymalnej funkcjonalności i elastyczności niewielkiej przestrzeni gdyńskiego apartamentu przy zastosowaniu minimalnych środków. Koncepcja projektantów zakłada czytelny podział wnętrza na strefy: dzienną, sypialnianą, a pomiędzy nimi miejsce do przechowywania i łazienkę.

Ciekawym rozwiązaniem są przesuwne, ukryte w zabudowach panele, dzięki którym można dzielić i otwierać pomieszczenia oraz strefy.

Przesuwne panele pozwalają na separowanie pomieszczeń lub otwarty układ mieszkania. Projektanci ze studia r-m cenią prostotę, która wynika z właśnie takich przemyślanych rozwiązań oraz spójność i równowagę.

Małe przestrzenie: minimalistyczny apartament w Gdyni Małe przestrzenie: minimalistyczny apartament w Gdyni Małe przestrzenie: minimalistyczny apartament w Gdyni

W projekcie apartamentu w Gdyni umiar zastosowali także w wyborze materiałów – wybrali betonową posadzkę oraz minimalistyczne, drewniane meble.

Proste i oszczędne w wyrazie materiały dodatkowo wpływają na uniwersalność małej przestrzeni.

Architekci zachowali też charakterystyczne zaokrąglenie ściany, które wpisuje się w kanony współczesnych wnętrz.

Małe przestrzenie: minimalistyczny apartament w Gdyni Małe przestrzenie: minimalistyczny apartament w Gdyni Małe przestrzenie: minimalistyczny apartament w Gdyni

Projekt modernistycznego apartamentu r-m studio zdobył drugą nagrodę w konkursie „Apartament Minimum” zorganizowanym przez Miasto Gdynię i Agencję Rozwoju Gdyni.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu przestrzeni, która będzie miejscem wypoczynku, pracy zdalnej oraz rodzinnego spędzania czasu. Jury konkursu doceniło ten projekt za funkcjonalność zgodną z założeniami modernizmu, elastyczność – możliwość wprowadzania zmian i dostosowywania wnętrza do potrzeb jego użytkowników, spójność i konsekwentne wykorzystanie drewna w każdym z pomieszczeń oraz brak detalu i dekoracji, który „staje się wyróżnikiem w czasach przesytu i przeładowania”.

Małe przestrzenie: minimalistyczny apartament w Gdyni Małe przestrzenie: minimalistyczny apartament w Gdyni

Źródło: r-mstudio.com
Opracowanie: AB

DESIGN