Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze

Soft Loft to pofabryczna kawalerka o powierzchni zaledwie 45 m². Projektanci urządzili ją minimalistycznie, w subtelnym, industrialnym klimacie.
.get_the_title().

Pracownia Kosakowski Studio zaprojektowała wnętrza kawalerki w zrewitalizowanej fabryce przy ul. Kawęczyńskiej na warszawskiej Pradze. Mieszkanie o powierzchni 45 m² zaadaptowano na potrzeby singla.

W pofabrycznej przestrzeni już od progu uwagę zwracają przemysłowy sufit znajdujący się na wysokości aż pięciu metrów, duże okna, przez które światło wlewa się do środka oraz oryginalna antresola.

Zależało nam połączeniu historycznego charakteru mieszkania z nowoczesnością. Trzy słowa kluczowe, na których zbudowaliśmy koncepcję, to minimalizm, prostota i adaptacja – mówią projektanci z pracowni Kosakowski Studio. Podkreślają swoje zamiłowanie do prostych form i minimalizmu oraz konsekwentnie trzymają się śmiałych pomysłów.

Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze

W warszawskiej kawalerce w subtelny sposób połączono industrialny beton z bielą i naturalnymi materiałami charakterystycznymi dla stylistyki skandynawskiej.

Pokój dzienny wraz z jadalnią to jedna otwarta przestrzeń urządzona meblami o prostych formach. Projektanci zastosowali tu interesujące, odważne rozwiązanie – obdrapaną, „niewykończoną” ścianę. Wnętrze ociepliła duża ilość drewnianej sklejki, zastosowanej m.in. na ścianie, która stała się świetnym tłem dla nowoczesnego wyposażenia.

Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze

W białej kuchni o powierzchni zaledwie 5,5 m² znalazło się miejsce na podstawowe sprzęty. Bezuchwytowe szafki MDF sprytnie ukrywają wielofunkcyjne szuflady. Czarna, szklana tafla na ścianie frontowej stanowi dekoracyjny element, który dodatkowo powiększa przestrzeń. Czystą, białą kolorystkę, oprócz czerni, przełamuje także drewniany, tapicerowany stołek marki MDF Italia.

Sypialnia znajduje się na antresoli. Ścianę pod skosem zabudowano praktycznym regałem wykonanym z jasnego drewna.

Ciekawymi rozwiązaniami w sypialni są gruby materac pełniący rolę łóżka i kultowa lampa „Jielde Loft”, która jest doskonałą ozdobą industrialnego wnętrza.

Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze

W ścianie pod antresolą ukryto drzwi do łazienki. Tę niewielką, szarą przestrzeń utrzymano w chłodnym charakterze. by zachować jednolitość z sąsiadującą kuchnią. Kabinę prysznicową oddzielono za pomocą przeszkleń w metalowych ramach. Wybrano umywalkę w formie podłużnej misy.

Długa, czarna wnęka pełni rolę półki, a lustra optycznie powiększają małą łazienkę.

Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze
Małe przestrzenie: minimalizm i styl industrialny, czyli Soft Loft na warszawskiej Pradze
Fot. KOSAKOWSKI STUDIO

Źródło: kosakowski.pl
Opracowanie: AB

DESIGN