Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Małe przestrzenie: Modulo House – mały dom z wielkimi możliwościami

Modulo House to energooszczędny, mały i tani prefabrykowany dom, który można rozbudować.
.get_the_title().

Ten kompaktowy, prefabrykowany dom o powierzchni zabudowy, która nie przekracza 35 m², jest tani w budowie i w codziennym użytkowaniu. A jeśli potrzebujesz więcej miejsca, to dzięki prostej konstrukcji oraz przemyślanemu układowi funkcjonalnemu, możesz go łatwo rozbudować o dodatkowy moduł.

Konstrukcja Modulo House jest tak prosta, że właściwie każdy może ją postawić samodzielnie, bazując na wytycznych projektowych.

Im jest mniejszy, tym tańsza jest jego budowa. Projektantom od początku przyświecał cel, aby stworzyć budynek, który można wybudować szybko i tanio, zachowując wszystkie parametry domu energooszczędnego.

Małe przestrzenie: Modulo House – mały dom z wielkimi możliwościami Małe przestrzenie: Modulo House – mały dom z wielkimi możliwościami Małe przestrzenie: Modulo House – mały dom z wielkimi możliwościami

Dom ma uniwersalną, klasyczną bryłę i prosty dwuspadowy dach. Elewację wykończono z jednej strony blachą, z drugiej drewnem. Modulo House zaprojektowano w technologii szkieletowej. Składa się z konstrukcji drewnianej wypełnionej materiałem izolacyjnym. Dzięki dobrej izolacji i niewielkiej kubaturze zapotrzebowanie energetyczne jest naprawdę nieduże.

Mimo małych rozmiarów budynku, w środku znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by wygodnie mieszkać. Niewielka przestrzeń wymaga pewnych kompromisów, ale daje też dużo możliwości.

Komfort mieszkania nie wynika z wielkości domu, lecz z jego przytulnej i naturalnej aranżacji oraz przemyślanych rozwiązań funkcjonalnych. Strefa dzienna, pomimo małych rozmiarów Modulo House, jest zaskakująco duża – ma aż 22,8 m². To przestrzeń zbliżona do tej projektowanej w średniej wielkości domach i rzadko spotykana w mieszkaniach.

Małe przestrzenie: Modulo House – mały dom z wielkimi możliwościami Małe przestrzenie: Modulo House – mały dom z wielkimi możliwościami Małe przestrzenie: Modulo House – mały dom z wielkimi możliwościami

Wnętrze urządzono jasnym drewnem, sufity i fronty szaf są w tym samym, ciepłym kolorze. Ściany wewnętrzne wykończono płytami ze sklejki. Zabudowę kuchni, szaf i szafek wykonano z płyt OSB, sklejki i MDF. Kontrast tworzą grafitowe ramy okienne oraz meble i dodatki w odcieniach szarości.

W wersji z antresolą spokojnie mogą zamieszać dwie osoby lub para z dzieckiem. Modulo House z poddaszem pasuje rodzinom z dwójką dzieci. A jeżeli rodzina jeszcze się powiększy, dom można rozbudować o kolejny moduł.

Do ogrzewania budynku, jak również ciepłej wody, użyto powietrzną pompę ciepła. Zaprojektowano też wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, które służy zarówno do oczyszczania, jak i ogrzewania lub chłodzenia powietrza.

Małe przestrzenie: Modulo House – mały dom z wielkimi możliwościami Małe przestrzenie: Modulo House – mały dom z wielkimi możliwościami

Źródło: modulohouse.pl
Opracowanie: AB

DESIGN