Małe przestrzenie: warszawska kawalerka w odważnych kolorach

Czerń, biel i energetyczny żółty. Wnętrze zaprojektowane przez HATCH Studio zdecydowanie wyróżnia się kontrastową kolorystką.
.get_the_title().

Małe mieszkanie o podwyższonym standardzie i powierzchni zaledwie 32 m² przeznaczono na krótkoterminowy wynajem.

– To nasz najodważniejszy dotychczas projekt – mówią projektanci z łódzkiego studia HATCH o kawalerce na warszawskim Muranowie.

Najważniejszym zadaniem postawionym przez architektami było stworzenie przestrzeni, która ma zdecydowanie wyróżniać się na tle stołecznej konkurencji mieszkaniowej. Właściciel kawalerki dał projektantom duże pole do popisu – przekazał zupełnie pustą przestrzeń i pozwolił dowolnie ją ukształtować.

Małe przestrzenie warszawska kawalerka w odważnych kolorach Małe przestrzenie warszawska kawalerka w odważnych kolorach Małe przestrzenie warszawska kawalerka w odważnych kolorach

Na 32 m² wydzielono przedpokój z głęboką szafą, aneks kuchenny ze stolikiem dla dwóch osób, salon z miękką, wygodną sofą z szezlongiem oraz osobną sypialnię.

Największe wrażenie robi jednak kolorystka wnętrza. Śmiałe kontrasty między kolorami czernią, bielą oraz słonecznym i energetycznym żółtym dzielą przestrzeń.

Architekci wydzielili strefę przedpokoju oraz aneks kuchenny za pomocą intensywnej żółtej barwy. Czarno-biały salon co prawda jest niewielki, ale zawiera wszystkie potrzebne funkcje, by wygodnie odpoczywać. Przeszklone drzwi przesuwne prowadzą do najspokojniejszego kolorystycznie miejsca – sypialni i gwarantują jej dodatkowy dostęp światła. Wnętrza dopełniają spójne dodatki, lampy o ciekawych formach oraz minimalistyczne obrazy od BLÄCK.

Małe przestrzenie warszawska kawalerka w odważnych kolorach Małe przestrzenie warszawska kawalerka w odważnych kolorach Małe przestrzenie warszawska kawalerka w odważnych kolorach

Źródło: hatchstudio.pl
Obrazy: addictedtoblack.pl
Opracowanie: AB

DESIGN