Metamorfoza 100-letniego magazynu na fantastyczne mieszkanie

Stary magazyn zamienił się w wygodne mieszkanie dla pięcioosobowej rodziny. Nie stracił jednak przez to swojego surowego charakteru.
.get_the_title().

Ceglany magazyn wybudowany w 1920 roku w Auburn w Alabamie służył na przestrzeni lat m.in. jako siedziba kościoła baptystów, zakład fryzjerski dla mężczyzn, biuro korporacji taksówkowej, klub bilardowy i restauracja. Teraz wprowadził się tam David Hill, architekt i projektant krajobrazu, wraz z żoną Elisabeth i trójką dzieci.

Rodzina zrozumiała, że ma do czynienia z miejscem z historią, kiedy podczas budowy odwiedzali ich sąsiedzi i dzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z budynkiem.

Hillowie zdecydowali się wtedy odejść od swojego pierwotnego zamysłu. Odpowiedzialne za renowację D.I.R.T. Studio z Virginii, mimo dodania ścian wydzielających pokoje czy łazienki, starało się jak najmniej interweniować w oryginalny plan budynku.

W jadalni, kuchni i dużym pokoju zachowano odsłonięte ściany z cegły i gipsu. Na jednej ze ścian widać nawet połyskującą czerwoną farbę z czasów, kiedy w budynku mieścił się klub. W miarę możliwości zachowano oryginalne sufity.

Małżeństwo Hillów urządziło dom swoją imponującą kolekcją mebli, które na przestrzeni lat kupowali z drugiej ręki na wyprzedażach garażowych czy w komisach.

Za każdym elementem wystroju kryje się cała historia, na przykład w kuchni wisi znak z kawiarni, która kiedyś istniała nieopodal. – Kiedy mieszkaliśmy w Virginii, Elisabeth miała taką zasadę, że możemy kupić krzesło, kiedy tylko chcemy, o ile kosztuje mniej niż 10 dolarów. To nauczyło nas wyszukiwania fajnych krzeseł, a nie tylko takich, które wyglądają jak ze śmietnika – opowiada David Hill. Dodatkowo część mebli – jak stół w salonie, czy blat w pokoju dziecięcym – Hill wykonał samodzielnie.

Źródło: Dwell

DESIGN