To mieszkanie ma 24 m2, ale zaprojektowano je tak, by zmieściła się w nim 5-osobowa rodzina

Architekci w taki sposób zaprojektowali wnętrze 24-metrowego apartamentu, aby ten w wygodny sposób pomieścił 5-osobową rodzinę. Projekt pokazuje, jak można zaadaptować ograniczoną przestrzeń, aby stworzyć komfortowe warunki mieszkaniowe.
.get_the_title().

Projekt małego (24 m2), a zarazem komfortowego dla 5-osobowej rodziny, skupia się na zagwarantowaniu w każdym pomieszczeniu odpowiedniego miejsca na przechowywanie. Ściany wykorzystane zostały na garderoby, szafy i półki, wnętrza wyposażono w wielofunkcyjne meble, a ograniczoną liczbę okien zrekompensowano instalacją świetlików. Dodatkowo stworzono antresolę, dzięki której udało się wygospodarować miejsce na trzecią sypialnię. W jednej z nich zamontowano specjalne łóżko, które można unieść, tworząc pod nim miejsce na jadalnię i salon.

Architekci skorzystali z serii pomysłowych rozwiązań aranżacyjnych i zaprojektowali wnętrze, w którym, pomimo mikroskopijnej przestrzeni, każdy z domowników cieszyć się może sporą dozą prywatności. Z jeszcze większym uznaniem spoglądamy na ten projekt, gdy przyjrzymy się wyszukanym detalom – pomysłowym meblom, naturalnym materiałom wykończeniowym i klimatycznym dodatkom. Apartament ten udowadnia, że duża powierzchnia nie jest konieczna do tego, aby mieszkać wygodnie, stylowo i nowocześnie.

Źródło: designboom

DESIGN