To mikromieszkanie wygląda na przestronne, choć ma ledwie 15 m2

Architekci nazwali zaprojektowane przez siebie mikromieszkanie "pudełkiem po butach".
.get_the_title().

Czy mikromieszkanie może być przestronne? Libańska pracownia architektoniczna Eliementi stoi za projektem aranżacji wnętrza 15-metrowego mieszkania zlokalizowanego na szczycie starej kamienicy w Bejrucie. Na niezwykle ograniczonej powierzchni stworzono przytulną, ale i funkcjonalną przestrzeń, którą można wynająć na Airbnb.

Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen

Utrzymane w bieli wnętrze wykończono żywicą epoksydową, dzięki czemu zmaksymalizowano wrażenie jasności, a co za tym idzie – optycznie je powiększono. Mieszkanie wyposażono w meble wykonane na wymiar, które pozwalają zaoszczędzić sporo cennych metrów. Elementy wyposażenia mają charakter wielofunkcyjny i odznaczają się praktycznym designem – na przykład krzesła i stołki wysuwają się spod stołu, na którym można zarówno jeść, jak i pracować. Stworzono też wiele miejsc pełniących funkcję schowków, dzięki czemu łatwo jest utrzymać porządek.

Projekt idealnie wpisuje się w trend mikromieszkań, który podbija zatłoczone metropolie na całym świecie, gdzie coraz trudniej jest znaleźć odpowiednie miejsce do zamieszkania za rozsądną cenę.

Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen

Źródło: Dezeen
Tekst: AO

DESIGN