Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Miniaturowe, ekologiczne domki dla psów

Bo buda to przeżytek.
.get_the_title().

Doggy’s Dreamhouse, najnowszy produkt od firmy Schicketanz, udowadnia, że koncept zrównoważonej, ekologicznej i przyjaznej środowisku architektury można zastosować nie tylko w odniesieniu do budynków mieszkalnych dla ludzi, ale także dla zwierząt.

Źródło: designboom

Niewielkie domki dla psów są stylowe, funkcjonalne i niezwykle urocze. Prosta, sześcienna bryła, drewniana fasada i funkcjonalny design sprawiają, że są one miniaturową kopią popularnych współcześnie domów jednorodzinnych.

Trawiaste wejście prowadzi na zielony dach, będący ulubionym miejscem odpoczynku futrzanych lokatorów.

Źródło: designboom
Źródło: designboom

Dach jest wyposażony w kranik z czujnikiem ruchu, z którego pies może pić wodę, oraz w automatyczny system irygacyjny. Wewnątrz domku zamontowano wentylator działający w oparciu o energię czerpaną z baterii słonecznej.

Źródło: designboom

Na jednej z bocznych ścian umieszczono specjalną wysuwaną szufladę na karmę, zabawki i akcesoria. W podłodze domku zamontowano odpływ, dzięki któremu łatwo i szybko się go czyści.

Źródło: designboom

Innowacyjne domki dla psów nie trafiły jeszcze do sprzedaży. Ich prototyp obejrzeć można na targach Carmel Canine Cottages Competition w Kalifornii od 11 do 15 września.

Źródło: Designboom

DESIGN