Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Minimalistyczny kościół na plaży, w którym chcielibyście się modlić

Architekci zaprojektowali kościół, który stanął tak blisko morza, że w czasie przypływu o jego bryłę rozbijają się fale. Wszystko było jednak przemyślane.
.get_the_title().

Bliskość morza ma zagwarantować wierzącym bardziej duchowe doświadczenia. Twórcy budynku z chińskiego studia Vector Architects wierzą, że kościół symbolizuje arkę, dryfującą samotnie po morzach i oceanach.

Konstrukcja opiera się na betonowych kolumnach, pod którymi można się schronić w czasie odpływu. W okresach przypływu woda podmywa budynek, otaczając go z trzech stron.
Bryła kościoła jest prosta, o dwuspadowym, skośnym dachu, zamaskowanych witrażowych oknach oraz pokaźnym tarasie, który zwrócony jest w kierunku oceanu. Do środka wchodzi się po szerokich schodach, które pełnią także funkcję miejsc do siedzenia. Betonowa konstrukcja pokryta jest stiukiem.

Bambusowe podłogi i drewniane meble ocieplają monochromatyczne i monotonnie białe wnętrze. Wpadające przez witraże światło odbija się od pokrytych stiukiem powierzchni, wywołując ciekawe wrażenia optyczne.

DESIGN