Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Mood Concept – nowa pozycja na mapie targów designu

Mood Concept – nowa pozycja na jesiennej mapie targów designu – to wydarzenie o wyjątkowej formule. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie 5 atrakcji, na które powinniście zwrócić szczególną uwagę.
.get_the_title().

Na jesiennej mapie targów designu pojawiła się nowa pozycja – Mood Concept. Celem organizatorów jest stworzenie miejsca prezentacji najlepszego wzornictwa oraz podjęcie szerokiej dyskusji na temat kwestii praw autorskich w świecie designu. To właśnie stąd narodziła się idea „100% original design”, jakiej doświadczyć będziecie mogli już 19 października w warszawskim Centrum EXPO XXI. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

1. Ikony światowego designu

Podczas trzech dni targów zaprezentowana zostanie wyselekcjonowana oferta najnowszych kolekcji marek premium, zarówno tych znanych i cenionych na polskim rynku, jak i tych, które pierwszy raz prezentowane są w kraju. Jako zwiedzający będziecie mieli okazję zobaczyć unikatowe prace włoskich, niemieckich, skandynawskich, a także polskich designerów. Wśród nich pojawią się takie marki jak KARTELL, HUELSTA, NATUZZI, ROLF BENZ, BRETZ, LIGNE ROSET czy FROST, które jak dotąd na wydarzeniach organizowanych w Polsce pojawiały się niezwykle rzadko, a wierzcie nam na słowo – rozbudzą wasz apetyt na piękne i funkcjonalne przedmioty do domu.

2. Wystąpienie Ferruccio Lavianiego

Gościem specjalnym Mood Concept będzie dyrektor artystyczny marki Kartell – Ferruccio Laviani. Charyzmatyczny włoski projektant poszukując nowych definicji przedmiotów i piękna, przełamuje konwenanse odważnymi, nietuzinkowymi formami mebli i oświetlenia. Wychowanek Ettora Sottsassa – jednego z założycieli rewolucyjnej grupy Memphis – w świecie wzornictwa zaistniał projektem lampy Bourgie, będącej nowoczesną interpretacją klasycznych, bogato zdobionych, barokowych lamp.

Spotkanie z nim będzie doskonałym źródłem inspiracji i okazją do rewizji własnych poglądów na temat kreatywności w projektowaniu.

3. Wystawa WE #loveOriginal

Według nas punkt obowiązkowy targów Mood Concept.

Wystawa WE#loveOriginal w zaskakujący i bezpośredni sposób ukazuje problem nieetycznego podrabiania dzieł największych projektantów.

Podczas niej, będziecie mieli okazję poznać inspirujące historie i z bliska zobaczyć najbardziej kultowe projekty gwiazd światowego designu.

4. Prelekcja pod hasłem „home staging”

Kiedyś dominowało przekonanie, że na urządzenie mieszkania na wynajem należy wydać jak najmniej, by osiągnąć najwyższą stopę zwrotu. Jednak rynek uległ zmianie i to, co dawniej uznawano za normę, przestało obowiązywać. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak zaaranżować przestrzeń, która przyciągnie oko najemcy, to koniecznie wysłuchajcie prelekcji na temat „Znaczenie designu w mieszkaniu na wynajem” prowadzonej przez eksperta od home stagingu – Martę Bocheńską-Pachutę z firmy Baransu.

5. Zwycięzcy TOP DESIGN Award

W ramach targów odbędzie się wystawa prac laureatów międzynarodowego konkursu TOP DESIGN Award 2018. W tym roku jury już po raz dziesiąty wybrało i nagrodziło produkty wyróżniające się pod względem wzornictwa, jakości wykonania, a także funkcjonalności. Wśród zwycięskich projektów będzie można zobaczyć takie marki jak VZÓR, DEANTE, MARMITE, INSTALPROJEKT, MIKOMAX, NOTI, KABO & PYDO, TENTE czy LUMELINE.

Serdecznie zapraszamy!

DESIGN