Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Musicie to zobaczyć. Ta renowacja XIX-wiecznej kamienicy w Warszawie po prostu zachwyca

Eklektyczne wnętrza, w których style art déco i vintage idą w parze z historycznymi elementami architektonicznymi.
.get_the_title().

Architekci z pracowni INDOOR zrealizowali projekt renowacji mieszkania znajdującego się w XIX-wiecznej kamienicy w centrum Warszawy. Ich celem było takie odnowienie wnętrz apartamentu, aby stanowiło nowoczesne i funkcjonalne lokum mieszkaniowe, przy jednoczesnym zachowaniu historycznych elementów architektonicznych.

Skupili się przede wszystkim na odnowieniu powierzchni ścian i podłóg, utrzymując ich XIX-wieczny charakter. Zachowano zatem drewniany parkiet w jodełkę oraz ściany o szorstkiej, niepowtarzalnej teksturze. Na ich tle wyróżniają się meble i dodatki będące mieszanką stylów art déco i vintage.

We wnętrzu nie brak też elementów industrialnych – metalowe lampy o geometrycznych kształtach zainstalowano niemal w każdym pomieszczeniu, a salon od kuchni z jadalnią oddziela pomalowana na czarno ściana z zainstalowanym na niej regałem wykonanym ze stali.

W jednej z części mieszkania, z oknami wychodzącymi na ulicę, znajduje się otwarta strefa dzienna. Składają się na nią salon i jadalnia, urządzone w stylu eklektycznym, oraz nowoczesna kuchnia w czerni i bieli. Z drugiej strony apartamentu, z dala od miejskiego zgiełku, zlokalizowano trzy sypialnie, łazienki oraz garderobę.

Źródło: Design Milk

DESIGN