Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Na architektonicznej mapie Łodzi pojawi się nowy budynek – zaprojektował go Daniel Libeskind

Celem projektu jest uczynienie z Łodzi jednym z najbardziej rozpoznawalnych miast Europy.
.get_the_title().

Na rogu ulic Włókienniczej i Kilińskiego w Łodzi pojawi się nowy budynek – Łódź Architecture Centre projektu słynnego architekta Daniela Libeskinda. Będzie mieścił wielofunkcyjne pomieszczenie wykorzystywane przy organizacji wystaw, konferencji i innych eventów. Znajdzie się w nim także kawiarnia oraz restauracja. Przeszklony dach budynku zmieni ostatnie piętro w imponującą, wypełnioną naturalnym światłem przestrzeń.

Nieregularna, asymetryczna bryła budynku przełamie tradycyjną zabudowę tej części Łodzi.

Będzie się składać z kilku różniących się od siebie pod względem kształtu i rozmiaru segmentów. Łódź Architecture Centre będzie sprawiać wrażenie, jakby walczyło z siłami grawitacji.

Libeskind zaprezentował projekt nowego punktu na architektonicznej mapie Łodzi na odbywającej się w mieście konferencji „Miasto 2.0 Rewitalizacja + Biznes”. Urodzony w Łodzi architekt, podkreślając swoje przywiązanie do metropolii, chce uczynić ją jednym z najbardziej rozpoznawalnych miast w Europie – przynajmniej pod względem designu i architektury. Łódź Architecture Centre ma być pierwszym z wielu nowoczesnych i niekonwencjonalnych projektów, których realizacja umożliwi osiągnięcie tego celu.

Źródło: lodz.wyborcza.pl
AO

DESIGN