Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Na Tajwanie powstaje targ z miejscem na uprawę roślin na dachu

Niesamowity budynek wpisujący się w trend “urban farming” został zaprojektowany przez architektów z pracowni MVRDV.
.get_the_title().

Targ owocowo-warzywny w Tainanie na Tajwanie przejdzie niezwykłą metamorfozę. Nowy budynek gigantycznej hurtowni świeżych produktów powstaje we wschodniej części miasta. Za jego projekt odpowiadają architekci ze słynnej pracowni MVRDV.

Będzie to nie tyle miejsce skupu i sprzedaży warzyw i owoców, ale główne centrum handlu w regionie.

Źródło: Dezeen

Wrażenie robi nie tylko skala projektu – nowy budynek targu będzie miał powierzchnię 80 tys. metrów kwadratowych, na której zmieści się ponad 180 stoisk – ale także jego innowacyjny design.

Wyróżniać się będzie falistym, tarasowym dachem, który będzie pełnić rolę nie tylko tarasu widokowego, ale także powierzchni przeznaczonej na uprawę roślin.

Zostanie on podwyższony, aby zapewnić glebie prawidłową wentylację. Jego wschodnia strona rozciągać się będzie się do poziomu ziemi, skąd wejdzie się na górę. Na tarasowym dachu zostaną wydzielone sekcje przeznaczone na uprawę różnego rodzaju roślin.

Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen

Budynek, poza rynkiem i zielonym dachem, składać będzie się także z biur, sal konferencyjnych i wystawowych, oraz restauracji. Jego ukończenie planowane jest na koniec 2020 roku.

Tekst: AO

DESIGN