Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nad Wisłą pojawi się GARGANTUICZNY kamień. Sprawi, że bliska przyroda nie będzie mieć tajemnic

Obiekt w kształcie ogromnego głazu to pomysł krakowskiego biura architektonicznego. Dzięki niemu nadwiślańska przyroda nie będzie już miała przed nami tajemnic.
.get_the_title().

Niedaleko mostu Gdańskiego, a dokładnie w przestrzeni między nabrzeżem Wisły a ulicą Wybrzeże Puckie, powstaje pawilon edukacyjny, który będzie zwieńczeniem wiślanego projektu Life+ WislaWarszawska.pl. Obiekt będzie pełnił funkcję ośrodka edukacyjnego z salą wystawienniczo-wykładową, gdzie każdy będzie mógł zdobyć ciekawe informacje na temat ekosystemu Wisły – w szczególności gatunków dziko żyjących ptaków. Jednak twórcy tego miejsca nie chcieli tworzyć zwykłego, nudnego budynku – postawili na formę, która zaskakuje a jednocześnie dobrze wpisuje się w otaczającą przestrzeń.

W związku z tym, że otoczenie w którym się znajdzie jest bogate w głazy narzutowe, nowy pawilon będzie mieć formę wydrążonego kamienia polodowcowego.

Twórcą tej koncepcji jest krakowskie biuro architektoniczne eM4 Pracowni Architektury Brataniec, które zwyciężyło w ogłoszonym przez stolicę konkursie na koncepcję pawilonu wraz z zagospodarowaniem terenu.

Front pawilonu zostanie w pełni przeszklony, co pozwoli na nieograniczone podziwianie okolicznej przyrody. Obok budynku pojawi się też polana rekreacyjno-piknikowa, na której będą prowadzone zajęcia terenowe.
To rozwiązanie pozwoli w pełni unaocznić związek pomiędzy człowiekiem a przyrodą – mówi Iwona Zwolińska, kierowniczka projektu Life+ WislaWarszawska.pl. – Chcemy, by to miejsce było inspirujące. Tu edukacja będzie mieszać się z rekreacją. Po obejrzeniu ekspozycji, odwiedzający będą mogli od razu ruszyć w plener, by tam szukać przywoływanych przedstawicieli fauny i flory.

Inwestycja będzie kosztować 5 mln złotych, a ukończenie budowy jest planowane na 30 października 2018 roku.

Źródło: Warszawa w pigułce

DESIGN