Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najbardziej kreatywna linia laptopów? Dell XPS to mobilny sprzęt dla twórców

Linia Dell XPS to sprzęt dla twórców. Mobilny, świetnie zaprojektowany i bardzo mocny. Dotrzyma kroku Twoim najbardziej ambitnym projektom i pomysłom

Co kryje się pod skrótem XPS? eXtra moc, Perfekcja, Styl – tak można zdekodować nazwę linii Dell XPS przeznaczonej dla twórców, osób kreatywnych, tych, dla których praca jest pasją i odwrotnie. XPS-y to wyjątkowa linia laptopów premium do zadań specjalnych, minimalistycznych na zewnątrz, ale napakowanych innowacyjnymi rozwiązaniami inżynierów Dell, lekkich, mobilnych i wydajnych.

Polska kampania promująca linię także jest wyjątkowa. Do projektu 'XPS Revolt’ Dell zaprosił wyjątkowo kreatywne osoby. W pierwszej odsłonie Dyrektorką Artystyczną otwartego konkursu dla cyfrowych twórców została Brodka, która wspólnie ze zwycięzcami nakręciła eksperymentalny klip. W kolejnej odsłonie kampanii projektant Mariusz Przybylski stworzył specjalnie dla marek Dell i Intel designerskie etui na laptopa i streetwearową bluzę z kolażem prac twórców pracujących z Brodką nad teledyskiem. Kampania pokazuje możliwości XPS-ów najlepiej i najpiękniej, ale zanim o artystycznych kolaboracjach Dell, kilka słów o tym, co kryje się pod minimalistyczną obudową serii XPS.

Linia laptopów Dell XPS i najnowszy flagowy model XPS 13 Plus to niezawodne, wydajne laptopy klasy premium stworzone, by wspierać kreatywność. Lekkie i mobilne.

Linia Dell XPS, najbardziej kreatywne laptopy dla twórców

Przy pracy kreatywnej nic nie powinno nas ograniczać – poza naszą wyobraźnią oczywiście. Technologia na szczęście umożliwia dziś to, co kiedyś wydawało się niewykonalne. Laptopy Dell z serii XPS zaprojektowano właśnie z myślą o twórcach, osobach które nie lubią ograniczeń, dla których kreatywność oznacza też mobilność.

Seria XPS i flagowy model XPS 13 Plus to wysoka wydajność, precyzja wykonania, minimalistyczny, dopracowany design, solidna konstrukcja i mobilność.

XPS 13 Plus został wyposażony w potężne podzespoły, a waży jedynie 1,24 kg. Mamy tu procesor o mocy, której nie doświadczyliśmy wcześniej w tak smukłych i małych laptopach, a standard Intel Evo gwarantuje niezawodność. Procesor Intel Core 12. generacji z 32GB pamięci RAM gwarantuje osiągi na najwyższym poziomie, dzięki czemu możesz tworzyć cyfrowo na mobilnym sprzęcie bez ograniczeń. Najwyższe modele tej linii oferują aż do 64GB pamięci RAM. Zaawansowany system chłodzenia pozwala na płynną pracę nad najbardziej ambitnymi wyzwaniami.

To nie wszystko. Wygodna klawiatura edge-to-edge oraz niezwykle wysoka jasność ekranu pozwalają pracować i tworzyć z dowolnego miejsca, tam gdzie dopadnie Cię wena twórcza. Wi-Fi 6 i karta sieciowa Killer AX1650 (prawie trzykrotnie szybsza niż rozwiązania poprzedniej generacji) pozwolą na super szybkie i płynne korzystanie z Internetu i przesyłu danych.

Dla projektanta, grafika, reżysera, kompozytora, montażysty, fotografa, twórcy internetowego, inżyniera, designera, menedżera, architekta – mobilne XPS-y zostały stworzone dla osób kreatywnych, tak by nic ich nie ograniczało.

Banner Image
Najlepsze karty graficzne NVIDIA, wyświetlacz 4K Ultra HD+ i jasność 500 nitów w najwyższych konfiguracjach... Obraz w laptopach z serii XPS jest spektakularny, a praca i rozrywka stają się czystą przyjemnością.

Nowa jakość ekranów

Elegancka, prosta forma pozbawiona niepotrzebnych ozdobników kryje w sobie bardzo mocny sprzęt. Obudowa, wycięta w technologii CNC z jednego bloku aluminium, tworzy supergładki, wytrzymały i lekki monolit.

Seria XPS występuje w różnych wariantach kolorystycznych, np.: platynowo-srebrnej obudowie z czarnym karbonowym wnętrzem stosowanym m.in. w przemyśle kosmicznym czy jasnym odcieniu szarości uzupełnionym białym wnętrzem ze specjalnej mieszanki tkanego włókna szklanego opracowanego przez inżynierów Dell. Laptop nie odbarwi się, jest odporny na brud, błyszczenie, odciski palców i zarysowania.

Na koniec wisienka na torcie, czyli wyświetlacz. Ekran jest najdroższym komponentem każdego laptopa. Dell stale ulepsza swoje wyświetlacze, które należą do najbardziej zaawansowanych na rynku i jako pierwszy w 2015 roku zastosował standard wąskich ramek, wyznaczając trendy dla całej branży.

W najnowszych modelach serii XPS wąską ramkę mamy ze wszystkich 4 stron. W połączeniu z proporcjami 16:10 daje to większą powierzchnię ekranu w mniejszej obudowie, więcej miejsca do pracy oraz szersze pole widzenia. Sprzęt waży mniej, a ma większy wyświetlacz!

Wszystkie wyświetlacze linii XPS zostały wyposażone w technologię Eyesafe, czyli filtry gwarantowane certyfikatem TUV, które troszczą się o oczy, redukując emisję szkodliwego niebieskiego światła i nie ingerując przy tym w kolory oraz jakość obrazu. Docenią to wszyscy ci, którzy spędzają długie godziny przed komputerem i nie ważne czy to praca czy pasja.

Banner Image
Banner Image
Brodka łączy digitalowych twórców w futurystycznej kampanii Dell i Intel.

Brodka – Dyrektorka Artystyczna projektu XPS Revolt

Dell zaprosił do współpracy przy kampanii XPS jedną z najbardziej kreatywnych osób na naszej scenie muzycznej. Brodka została Dyrektorką Artystyczną konkursu dla cyfrowych twórców oraz współtworzyła z finalistami eksperymentalny spot XPS Revolt.


Brodka połączyła prace laureatów konkursu XPS Revolt w spójną całość, doceniając moc twórczą niezależnych artystów. Określiła spot 'autentycznym artystycznym eksperymentem’, a wszystko powstawało zdalnie, tylko i wyłącznie za pomocą technologii.

Wybór kilku finałowych dzieł spośród ponad 1400 nadesłanych okazał się wyjątkowo ciężkim zadaniem. Finalistami zostali Aleksandra Ołdak, Błażej Dolot, Witold Gretzyngier oraz Paweł Giza.

Banner Image
Mariusz Przybylski 'ubiera' laptopy Dell z Intel Evo. Stylowa promocja Dell.

Designerska kolaboracja

Kolejną odsłoną kampanii XPS Revolt jest nietypowy mariaż technologii i mody, czyli limitowana kolekcja etui i bluz autorstwa projektanta Mariusza Przybylskiego. Inspiracją do jej stworzenia były niezwykłe prace laureatów konkursu 'XPS Revolt by Brodka’. Kolaż na streetwearowej bluzie został zaprojektowany z wyrazistych elementów prac Aleksandry Ołdak, Błażeja Dolota, Witolda Gretzyngiera oraz Pawła Gizy.

Etui i bluzę z limitowanej kolekcji 'XPS Revolt by Mariusz Przybylski’ można zdobyć, biorąc udział w trwającej do końca sierpnia promocji Dell na 13-calowe laptopy z serii XPS oraz Inspiron na platformie Intel Evo.

W moich projektach zawsze punktem wyjścia jest człowiek, jego wygląd, temperament, styl życia – mówi Mariusz Przybylski. – Dokładnie tak samo było w tym przypadku, tylko że zamiast osoby musiałem 'ubrać’ laptopa. Zainspirował mnie nie tylko doskonały design tego urządzenia, ale również jego wszechstronność, mobilność i nowoczesność – fakt, że może być doskonałym towarzyszem swojego użytkownika nie tylko w domu czy biurze, ale praktycznie wszędzie.

Banner Image

DESIGN