Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce, czyli coś dla obchodzących Walentynki

Gdzie na romantyczny weekend zabrać miłośnika dobrego designu? Przygotowaliśmy subiektywne zestawienie najbardziej stylowych hoteli ze SPA. Warto kogoś – lub siebie – od czasu do czasu nieco rozpieścić.
.get_the_title().

Każdemu należy się trochę relaksu po tych kilku zimnych miesiącach. Brak słońca można w jakiś sposób zrekompensować wygrzaniem się w dobrej strefie SPA. Hotele, które wybraliśmy, zachwycają ciekawym wzornictwem, użytymi materiałami i dbałością o detal.

1. Poziom 511 Design Hotel & Spa, Podzamcze k. Ogrodzieńca

Facebook Poziom 511 Design Hotel & Spa

Projekt obiektu mieszczącego się na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej stworzyła pracownia Grupa Plus Architekci. Hotel jest doskonałym przykładem architektury wtopionej w naturę.

Minimalistyczna, prosta bryła budynku jest wbudowana w skałę wapienną.

Współczesny, hołdujący funkcjonalności design dominuje w wystroju hotelu. Przestronne wnętrza osłonięte są szklanymi fasadami, goście mogą więc do woli podziwiać zmiany zachodzące w okolicy w ciągu dnia. Na uwagę zasługuje również strefa wellness, zwłaszcza przylegające do naturalnej wapiennej skały łaźnie parowe i sauny.

Facebook Poziom 511 Design Hotel & Spa
Facebook Poziom 511 Design Hotel & Spa

2. Heron Live Hotel, Gródek nad Dunajcem

Facebook Heron Live Hotel

To miejsce, z którego wyjątkowo ciężko może być wyjechać. Pięciogwiazdkowy hotel położony jest tuż nad Jeziorem Rożnowskim, w otoczeniu lasów i gór Beskidu Sądeckiego.

Jest znakomicie skomunikowany, a jednocześnie ukryty w leśnej głuszy.

Sam budynek jest minimalistyczną bryłą, która niczym nie zakłóca piękna otaczającej natury. To możliwe dzięki dominującym w architekturze przeszkleniem. Obiekt zaprojektowała Autorska Pracownia Architektury Konrad Loesch. Za wnętrza utrzymane w nowoczesnej stylistyce odpowiadają architekci Jarosław Ptak i Konrad Loesch. Imponująca strefa wellness z wciąż dość rzadko spotykanym w Polsce basenem typu „infinity pool” sprawia, że słowo „relaks” nabiera jeszcze głębszego znaczenia.

Facebook Heron Live Hotel
Facebook Heron Live Hotel

3. Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel & Spa, Dzierżoniów k. Wrocławia

Elle MAN

Renesansowy, XVI-wieczny zamek, w którym znajduje się ten luksusowy obiekt, położony jest wśród dolnośląskich lasów. Zabytkowe wnętrza urządzono w nowoczesnym stylu.

Co istotne, to nie tylko ekskluzywne, ale i ekologiczne miejsce wypoczynku.

SPA powstało we współpracy z francuską marką L’Occitane, która jest przyjazna środowisku – we wszystkich opakowaniach wykorzystuje papier oraz materiały pochodzące z recyklingu.

Elle MAN
Elle MAN

4. Hotel NoNameLuxuryHotel&SPA, Łapsze Niżne

Pinterest

Design tego mieszczącego się zaledwie 15 km od Białki Tatrzańskiej hotelu absolutnie zachwyca. Drewniane budynki ze spadzistym dachem zbudowano w nawiązaniu do tradycyjnego budownictwa górskiego, ale z minimalistycznym i nowoczesnym sznytem. Idealnie wtapiają się w otaczający je krajobraz.

Dominują naturalne materiały: drewno, szkło, kamień oraz len.

Położenie obiektu zapewnia bajkowy widok (jak obiecuje hotel – z każdego okna) na Pieniński Park Narodowy i piękną przyrodę. Dodatkowym atutem lokalizacji jest również ograniczony zasięg telefoniczny. Jak przystało na prawdziwą oazę, hotel zachwyca nie tylko unikalną lokalizacją i architekturą, ale również bogatą ofertą zabiegów odnowy biologicznej.

Facebook Hotel NoNameLuxuryHotel&SPA
Facebook Hotel NoNameLuxuryHotel&SPA

5. Fabryka Wełny Hotel & Spa, Pabianice

Facebook Fabryka Wełny Hotel & Spa

Obiekt powstał w zmodernizowanej XIX-wiecznej fabryce tkanin: kompleks znajdujący się nad rzeką Dobrzynką stanowił jedną z największych i najnowocześniejszych fabryk w regionie. Autorem koncepcji i projektu budowlanego przebudowy jest Pracownia Projektowa Architektury Bogdan Niepsuj. Za projekt aranżacji wnętrz całego kompleksu odpowiada z kolei C13 Architektura Stosowana.

Zachowano surowy, industrialny klimat budynku, łagodząc go nieco elegancją i komfortem.

Facebook Fabryka Wełny Hotel & Spa

Fabryczne wnętrza gruntownie zmodernizowano, przystosowując do wymagań współczesnych gości. Pozostawiono jednak dużo surowej cegły i metalowych elementów. Dzięki temu dyskretnie wkomponowane w całość elementy dawnego wystroju wciąż przypominają o historii tego miejsca. Znajdująca się w hotelu Tkalnia SPA & Wellness jest jednym z największych spa w regionie. Szczególne wrażenie robi basen z jedną przeszkloną ścianą. Z korytarza można oglądać, co dzieje się pod wodą i nad nią.

Facebook Fabryka Wełny Hotel & Spa

Tekst: Ola Oleszek

DESIGN