Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najbardziej znienawidzone trendy wnętrzarskie naszych czasów

Aranżacyjne porażki, do których aż wstyd się przyznać.
.get_the_title().

O tym, co w aranżacji wnętrz modne i na czasie głośno jest wszędzie. Żółć Pokolenia Z zamiast Millennial Pink, maksymalizm zamiast minimalizmu, wabi-sabi zamiast shabby chic. Jednak wokół tego, co postrzegane jako wnętrzarskie faux pas, aranżacyjna porażka i estetyczny powód do wstydu, nieustannie trwa zmowa milczenia.

Postanowiła ją przerwać firma Samsung, zlecając ekspertom z branży wnętrzarskiej przeprowadzenie badań dotyczących najbardziej znienawidzonych trendów aranżacyjnych ostatnich 50 lat.

Panel specjalistów, na który złożyły się osoby współpracujące dla takich publikacji jak Wallpaper*, Ideal Home oraz Home Beautiful, stworzył listę wnętrzarskich porażek naszych czasów, która następnie została poddana pod głosowanie 2 tys. właścicieli nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Na podstawie ich głosów powstało zestawienie tych trendów, które w świecie projektowania i dekorowania wnętrz nigdy nie powinny się pojawić.

Projekt Samsunga, przeprowadzony w ramach premiery nowego telewizora QLED TV, ujawnił kilka ciekawych faktów na temat urządzania i dekorowania ostatnich pięciu dekad.

Wnętrzarskie trendy ulegają ciągłej ewolucji, a my bez sentymentów żegnamy się z wieloma elementami aranżacji wnętrz, których fama przemija.

Ogromny wpływ na to, jak urządzamy i dekorujemy swoje cztery ściany, mają programy telewizyjne typu „przed i po”, ukazujące metamorfozy wnętrz przeprowadzone pod uważnym okiem ekspertów z branży. Nic tak jednak nie wymusza zmian w sposobie urządzenia i wystroju wnętrz, jak nowy partner czy partnerka – to właśnie zamieszkanie razem jest tym wydarzeniem, które znaczy najbardziej przełomowe aranżacyjne zmiany.

Źródło: Wallsorts

Za najgorszy z aranżacyjnych okresów ostatnich 50 lat uznano lata 70-te. Do największych dekoracyjnych zbrodni tamtych czasów należały na Wyspach Brytyjskich łazienki w kolorze awokado oraz tapety przedstawiające fruwające kaczki. Do polskich porażek tamtego okresu zaliczyć można przede wszystkim serwatki z wyeksponowanymi porcelanowymi figurkami lub wazonikami, a także drewnianą boazerię.

Za jeden z największych problemów w aranżacji wnętrz uznano umieszczenie i ekspozycję telewizora oraz innych sprzętów RTV. Usunięcie tej problematycznej kwestii jest jednym z nadrzędnych celów współczesnego designu. Stąd też wzrost popularności produktów, które łączą zaawansowane technologie z walorami estetycznymi.

Badania wykazały także, że aż 67 proc. ankietowanych ocenia innych ludzi na podstawie wnętrz ich domów czy mieszkań. Próba zaimponowania gościom wymieniona została jako jeden z nadrzędnych bodźców do rearanżacji wnętrz.

Oto lista 25 aranżacyjnych i dekoracyjnych porażek ostatnich 50 lat:

25. Naklejki na ścianę

Źródło: Pinterest

24. Szafki pod telewizor

Źródło: Sprzedajemy.pl

23. Karnisze

22. Bordiury tapetowe

Źródło: Bags of Love

21. Wiklinowe meble w środku

Źródło: DMA Homes

20. Kudłate dywany

Źródło: ninja travels

19. Shabby chic na całego

Źródło: green spring energy

18. Profesjonalne portrety rodzinne

Źródło: pinterest.com

17. Okrągłe łóżka

Źródło: Pats Color

16. Bidety

Źródło: Pinterest

15. Bar w salonie

Źródło: CharterWorld

14. Kotara z akrylowych koralików

Źródło: imgED

13. Tapicerowane ściany

Źródło: tapiart.com

12. Inspirujące napisy na ścianach

Źródło: Homebook

11. Motywy zwierzęce na całego

10. Kamienne okładziny we wnętrzach

Źródło: Livspace.com

9. Drewniane maski plemienne

Źródło: Pinterest

8. Ściany ombre

Źródło: Ugly Homes

7. Dywan w łazience

Źródło: Reddit

6. Fakturowane ściany

Źródło: Urzadzamy.pl

5. Łóżka wodne

Źródło: www.waterbed-deals.com

4. Meble z tapicerką w kwiaty

Źródło: EstateSales.org

3. Łazienki w kolorze awokado

Źródło: Twitter

2. Wypchane zwierzęta

Źródło: Arkitexture

1. Pokrycia na sedes

Źródło: ARCH.DSGN

DESIGN