Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najciekawsze wystawy i instalacje podczas tegorocznego Milan Design Week

Spośród setek wydarzeń mających miejsce podczas mediolańskiego tygodnia designu wybraliśmy te, których nie można przegapić.
.get_the_title().

W kwietniu każdego roku Mediolan staje się centrum świata designu. Milan Design Week przyciąga projektantów, ekspertów z branży, twórców, producentów, trendsetterów i entuzjastów projektowania z całego świata, którzy zjeżdżają się, by zobaczyć, co królować będzie w designie w nadchodzących miesiącach. Mediolan zmienia się w miejsce nieustających imprez, ekscytujących instalacji, wystaw, ekspozycji oraz ciekawych prezentacji, które skupiają się na najnowszych trendach w szeroko pojętym designie. W ramach Milan Design Week mają miejsce nie tylko kultowe już targi mebli Salone del Mobile, podczas których światowej sławy marki i projektanci prezentują swoje najnowsze kolekcje, ale także inne wydarzenia, takie jak wystawa elementów oświetlenia Euroluce, ekspozycje w ramach The Design Prize oraz Lexus Design Award.

Od 8 do 14 kwietnia w Mediolanie zaprezentuje się ponad 2000 wystawców ze 165 krajów.

Odwiedzający Milan Design Week będą mogli wziąć udział w setce wydarzeń rozsianych po całym mieście. Aby ułatwić nawigację tego organizowanego na ogromną skalę wydarzenia, stworzyliśmy listę najciekawszych instalacji i wystaw, których nie można przegapić.

SONY i roboty przyszłości

Co: Wystawa SONY “Affinity in autonomy: a positive future with artificial intelligence”
Gdzie: Spazio Zegna, Via Savona 56/A

Pochłaniająca wystawa zorganizowana przez markę SONY pozwala wejść w interakcje z różnego rodzaju robotami. Jej autorzy starali się podkreślić emocjonalną więź pomiędzy człowiekiem a robotem, która w przyszłości zastąpi relację opartą na funkcjonalności i aspektach praktycznych.

Źródło: designatlarge.it

Austriacki Design

Źródło: designboom

Co: Pleasure & Treasure by Advantage Austria
Gdzie: Sala Reale Stazione Centrale

40 austriackich designerów zaprezentuje swoje prace w dawnej prywatnej poczekalni rodziny królewskiej na dworcu głównym. Aby odwiedzić tę ekspozycję, odwiedzający muszą przepłynąć przez “morze” styropianu. Warto!

Designerskie bistro

Źródło: Sight Unseen

Co: Caffè Populaire
Gdzie: 11 Via Popoli Uniti

Dwie pracownie – Lambert & Fils i DWA Design Studio – połączyły siły i stworzyły instalację w formie kawiarni/bistro, prezentując w ten sposób produkty ze swoich najnowszych kolekcji. Będzie to nie tylko wystawa, ale także miejsce odpoczynku dla odwiedzających, w którym będą mogli zrobić przerwę na kawę i słodkie przekąski.

Źródło: Sight Unseen

Google i neuroestetyka

Co: A Space for Being
Gdzie: Spazio Maiocchi

Instalacja od Google Design Studia wpisuje się w dziedzinę neuroestetyki, która zajmuje się badaniem różnych zjawisk estetycznych, ich wpływu na ludzką biologię i samopoczucie. Każdy z odwiedzających otrzyma opaskę na nadgarstek, dzięki której możliwe stanie się mierzenie fizycznych odpowiedzi na estetyczne bodźce w różnych pomieszczeniach. Po opuszczeniu wystawy każdy jej uczestnik dowie się, w której przestrzeni czuł się najlepiej.

Źródło: coolhunting.com

Plastikowy design

Źródło: Dezeen

Co: Ro Plastic-Master’s Pieces
Gdzie: Museo Nazionale della Scienza e della Tecnologia Leonardo da Vinci

W ramach tej wystawy zaprezentowanych zostanie 31 unikatowych produktów powstałych z przetworzonego plastiku. Trwa ona równolegle z konkursem na najlepszy obiekt z plastiku, którego zwycięzca zostanie ogłoszony 10 kwietnia.

Źródło: Harper’s BAZAAR Arabia

Moda i design w redakcji Vogue

Źródło: Designboom

Co: Life in Vogue
Gdzie: Vogue Italia, 5 Piazza Cadorna

Redakcja Vogue Italia w czasie Milan Design Week przejdzie transformację pod okiem ośmiu projektantów, którzy odmienią jej wnętrza w ramach odkrywania relacji między designem a modą. Na cały tydzień biura redakcji Vogue Italia są zatem otwarte dla wszystkich.

Źródło: CC-Tapis

Ludzkość i natura

Źródło: Where Milan

Co: Broken Nature: Design Takes on Human Survival
Gdzie: La Triennale di Milano

W ramach tej wystawy zaprezentowanych zostanie ponad 120 projektów powstałych na przestrzeni ostatnich 30 lat, które dotyczą relacji ludzkość-natura: w jakim stopniu została nadwyrężona i co można zrobić, aby ją naprawić.

Źródło: Floornature

Nowa kolekcja Toma Dixona

Co: The Manzoni
Gdzie: 5 Via Alessandro Manzoni

W The Manzoni, pierwszym showroomie Toma Dixona w Europie, który jest jednocześnie restauracją, odbywać będzie się prezentacja produktów z jego najnowszej kolekcji.

Źródło: INDESIGNLIVE SINGAPORE

24-godzinny sklep z akcesoriami Vitra

Źródło: Dezeen

Co: Vitra Accessories
Gdzie: Via Durini

Instalacja Vitra, która będzie jednocześnie sklepem otwartym w czasie Milan Design Week 24 godziny na dobę, bazuje na produktach z kolekcji opartej o motyw zwierzęcy.

Źródło: Archiproducts

Tekst: AO

DESIGN