Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepsze coworki w Poznaniu

W kolejnej, czwartej już odsłonie cyklu o najfajniejszych, najbardziej designerskich coworkingach w Polsce zapraszamy do Poznania. Tak się składa, że Poznaniacy również oszaleli na punkcie tych przestrzeni, a sam coworking jest tutaj jednym z najszybciej rozwijających się typów działalności gospodarczej. Które poznańskie miejscówki najbardziej sprzyjają twórczej pracy?
.get_the_title().

1. Business Link Poznań Maraton

Źródło: propertydesign.pl

Biurowiec Maraton, w którym zlokalizowana jest najnowsza inwestycja Business Link, znajduje się jest w samym sercu miasta. Wnętrze Maratonu nie ma wiele wspólnego z wyglądem typowego biura.

Źródło: propertydesign.pl

Dominuje tu prostota, uzupełniona designerskimi elementami.

Źródło sharespace.work

W projekcie, za który odpowiada FBT pracownia architektury i urbanistyki, postawiono na jakość, łącząc szlachetne materiały (szkło, metal i drewno) i eksponując zgaszone kolory ziemi.

Źródło sharespace.work

W pomieszczeniach znajdują się obrazy Doroty Zemły i Dariusza Mląckiego, a ściany zdobione są prawdziwym leśnym mchem.

Źródło sharespace.work

Fajną opcją są także zielone tarasy na dachach oraz patio z fontanną.

2. Grobla7

Źródło: FB

Praca w pięknych wnętrzach w otoczeniu fajnych ludzi – czy może być coś lepszego?

Grobla7 to miejsce, którego trochę zazdrościmy Poznaniowi.

Celem było stworzenie czegoś między przestrzenią biurową a kawiarnianą. Lokal został przejęty po stolarni artystycznej, a w remoncie pomogli lokalni rzemieślnicy oraz przyjaciele właścicieli – efektem jest nie tylko wyjątkowo interesująca przestrzeń, ale i po prostu fajny klimat.

Źródło: FB

Właściciele przyjęli elastyczny model działania, można więc przychodzić spontanicznie, by w spokoju popracować kilka godzin, albo zostać stałym bywalcem. Jeśli więc któraś z waszych wizyt w Poznaniu nie do końca będzie miała charakter turystyczny i będziecie musieli trochę popracować – wiecie już gdzie się kierować.

3. CoWalski – Aleja Inspiracji

Źródło: sharespace.work

Poznańskie trio zamyka coworking usytuowany w malowniczym Sołaczu – na dodatek w kamienicy z duszą, a nie typowym biurowcu. Przestrzeń jest wyjątkowo kameralna.

W okolicy znajdują się dwa parki, w których można zapomnieć o deadline’ach, raportach i ASAP-ach.

To w zasadzie nie tylko coworking, ale, jak mówią właściciele, miejsce spotkań dla ludzi chcących rozwijać zarówno biznes, jak i życiowe pasje. Widać, że to nie tylko pusty slogan: promowane są różne akcje edukacyjne i prospołeczne. Można tu więc nie tylko popracować, ale i – a może przede wszystkim – dać się zainspirować.

Tekst: Ola Oleszek

DESIGN